Tieto tri potraviny môžeme v lete jesť do nemoty. A vôbec nepriberiete

Ilustračná snímka.
Zdroj: RONEDYA/shutterstock.com

Dôvodom je, že obsahujú v sebe veľa vody.

Je leto a toto ročné obdobie veľkému prejedaniu sa vôbec nepraje. Obtiahnuté šaty či tričká prezradia každý fald na bruchu, ktorý ste nabrali možno aj vďaka home officu cez pandémiu. A krátke sukne a nohavice zase odhalia vaše stehná bez prikrášľovania.

Máme pre vás tri letné pochúťky, ktoré môžete jesť bez výčitiek a obmedzovania sa. Dôvodom je, že obsahujú veľa vody a tá vašej postave neškodí.

Uhorka

Pre jej nízku energetickú hodnotu ju prezývajú aj kráľovná diét. Na 100 gramov obsahuje len 63 kJ, až z 96 percent ju tvorí voda. Uhorka je zdrojom vitamínu C a draslíka, ktorý sa stará o prirodzené odvodňovanie organizmu. Ak máte problém s nadmerným zadržiavaním vody, jedzte ju raz či dvakrát denne.


A nemusíte ju zjesť celú naraz. Môžete si ju nakrájať so sebou do práce alebo na výlet do krabičky či ňou doplniť každé denné jedlo. V našom článku nájdete pár receptov s nimi.

Melón

U nás najznámejší a najdostupnejší obsahuje 91 percent vody. Pôsobí močopudne, takže sa odporúča pacientom s obličkovými kameňmi. Aj zdravého človeka melón však poteší nízkou energetickou hodnotou, ktorá je len 118 kJ na 100 gramov.

TIP: Neviete si vybrať dobrý melón? Poradíme vám ako na to

Nie je úplne bez cukru, tuky v ňom nenájdete takmer žiadne. Pridajte ho do letných zeleninových aj ovocných šalátov či smoothies alebo si ho dajte len tak pre osvieženie.

Grapefruit

Toto citrusové ovocie zaujme horko-sladkou chuťou, ktorá má priaznivcov i odporcov. Obsahuje 89 percent vody a zo všetkých menovaných potravín má najvyššiu energetickú hodnotu - 126 kJ na 100 gramov.

Zdroj: shuterstock.com, Africa Studio

Grep dodá vášmu telu úctyhodnú dávku vitamínu C a draslíka. Chutiť vám bude nielen na desiatu, ale skúste ho skombinovať s bielym jogurtom, alebo ho pridajte k odrode rímskeho šalátu Little Gem s morskými plodmi, píše idnes.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti