Čo robil kajúcnik Dömötör hodiny na NAKA? Odpoveď by mali dať policajti, stále ich však nevypočuli

Csaba Dömötör.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Csabu Dömötöra obvinili za to, že krivo svedčil proti Ľudovítovi Makóovi a Františkovi Böhmovi.

Čo robil obvinený kajúcnik Csaba Dömötör sedem hodín na NAKA, ak nebol na výsluchu? Túto otázku sa pýta vyšetrovateľ zo špecializovaného tímu inšpekcie, ktorá vyšetruje údajné krivé svedectvá kajúcnikov.

Odpovede by si mal pýtať od policajtov z tímu Očistec. Tých však stále nepredvolali na výsluch, aj keď o to aktívne žiadajú.

Csabu Dömötöra obvinil vyšetrovateľ zo špecializovaného tímu inšpekcie za to, že krivo svedčil proti Ľudovítovi Makóovi a dnes už mŕtvemu Františkovi Böhmovi. Urobil tak údajne v koordinácii s Petrom Petrovom známym ako Tiger a Matejom Zemanom.

Dömötör sa ku svojim krivým svedectvám priznal a čaká vo väzbe na to, či ho krajský súd pustí na slobodu.

Vyšetrovateľ v uznesení, ktoré máme v redakcii k dispozícii, argumentuje aj tým, že Dömötör podľa všetkého navštívil budovu policajného prezídia bez toho, aby tam šiel na výsluch. Na prezídiu si ho prevzal vyšetrovateľ Pavol Ďurka z tímu Očistec.

Podľa vyšetrovateľa špecializovaného tímu strávil Csaba Dömötör v budove NAKA sedem hodín. Bolo to však dva dni pred jeho oficiálnym výsluchom. Čo tam robil, nám policajti z tímu Očistec neprezradili.

V spise o návšteve podľa inšpekcie nie je žiadna zmienka. Zároveň mal v ten istý deň ten istý vyšetrovateľ navštíviť v Leopoldove vtedy ešte väzobne stíhaného Mateja Zemana. O návšteve väznice však v spise tímu Očistec nie je podľa inšpekcie takisto zmienka.

Prečo potreboval vyšetrovateľ Ďurka navštíviť Mateja Zemana na 40 minút bez vykonania procesného úkonu, nevedno.

Stalo sa tak však deň predtým, než Zeman spomenul Domotora prvýkrát vo svojej výpovedi ako svedka preberania úplatku.

Inšpekcia navyše disponuje odposluchmi Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorá odpočúvala Petra Petrova, ktorý údajne Domotora na krivú výpoveď naviedol.

Na otázky k informáciám inšpekcie nám z NAKA neodpovedali. Šéf tímu nám však zopakoval, že jeho vyšetrovatelia stále neboli predvolaní na výsluch.

Zároveň poukázal na to, že si inšpekcia stále nevypýtala dátové súbory, ktoré majú dokazovať, že sa so svedeckými výpoveďami nemanipulovalo. Opozícii však tieto argumenty nestačia.

Viac v reportáži Adela Ghannama.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ľudovít makó

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.