Cvičenie na materskej: Trénerka ukázala pár cvikov, ktoré môžete robiť každý deň

Ilustračná snímka.
Zdroj: Teleráno

Zapojiť môžete aj vašu ratolesť, no je potrebné dodržať isté pravidlá.

Hovorí sa, že byť na materskej dovolenke je akoby ste boli stále v práci. Ranné vstávanie, celodenná starostlivosť o ratolesť, varenie, pranie, žehlenie. Ste unavená a neostáva vám ani trošku času pre seba. Mali by ste to zmeniť, pretože šťastná mama rovná sa šťastné dieťa.

Jednou z možností je pravidelné cvičenie a pokojne aj s vaším dieťatkom. Trénerka Janka Jánošíková v Teleráne ukázala pár cvikov, ktoré sa vám určite zapáčia a cvičenie sa stane vaším každodenným rituálom.

Zdroj: Teleráno

Podľa nej je ideálny čas na začiatie cvičenia po pôrode po šestonedelí. Odôvodnila to tým, že v tomto čase sa matky zžívajú s dieťaťom a nastavujú sa na novú životnú situáciu.

„Po šestonedelí by mali maminky začať pozvoľne. Všetko bude záležať na tom, ako sa budú cítiť. Dôležitý je tiež fakt, či sú začiatočníky alebo pokročilé," vysvetlila.

Zdroj: Alexandra Haňdiaková

Cvičiteľka odporúča, aby matky začali cvičiť najskôr samy bez ratolesti. Tvrdí, že je lepšie cvičiť bez „závažia", pretože deti sú v neustálom pohybe a matky si nimi zaťažujú chrbát.

„S dieťatkom môžete chvíľu cvičiť, aby bolo súčasťou, ale potom by to mali maminky robiť radšej samy. Cvičenie si najviac užijete vtedy, keď sa vám o dieťa niekto postará," zdôraznila.

Mohlo by vás zaujímať: Cvičíte? Pozor na mýty, ktorým možno veríte aj vy

Pozrite si cviky, ktoré by ste mali opakovať v troch sériách po desiatich opakovaniach. Jánošiková radí cvičiť každý deň a ak sa to nedá, tak aspoň päťkrát do týždňa. Nezabúdajte, že pred každým cvičením si treba dať malú rozcvičku. Viac vo videu.


BRATISLAVA/Teleráno

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti