Na ulici dobodal muža a vyhrážal sa mu smrťou. Útočník už sedí vo väzbe

Muž ležal dobodaný na zemi.
Zdroj: FB/Verejná kontrola Nové Zámky

Muž ležal s bodnými ranami hlavy a ramena na zemi pred zábavným podnikom.

Smrťou sa mu nielenže vyhrážal, ale aj sa ho pokúsil zabiť. Hádka dvoch mužov pred zábavným podnikom v Nových Zámkoch vyústila do bodných rán hlavy a ramena. Po tom, ako útočníka vyrušili okoloidúci, s alkoholom v krvi sadol do auta a dal sa na útek.

Fotka, ako dobodaný muž leží na ceste pred zábavným podnikom v Nových Zámkoch, obletela internet.

„Ja osobne som už videl len situáciu, keď pán ležal na zemi. Predpokladám, že jeho priateľka sa ho nejako snažila držať pri vedomí a hneď sa volala záchranná služba, polícia. Pán bol po celý čas pri vedomí,“ povedal svedok Martin Farkaš.

Kým zraneného strážili do príchodu záchranky mestskí policajti, štátni vyhlásili pátranie po agresívnom útočníkovi.

„Do jednej hodiny bola táto osoba zadržaná štátnou políciou,“ uviedol náčelník mestskej polície Jozef Tököly.

Muži sa vraj najskôr len hádali, potom nasledoval fyzický útok. Počas toho, ako Marek Petra škrtil, kričal, že zabije nielen jeho, ale že vyvraždí aj celú jeho rodinu. Následne ho zvalil na zem a vytiahol nôž. Ním zasiahol zadnú časť hlavy, rameno, tvár a krk.

Útok bol údajne cielený. Motívom mala byť partnerka zraneného muža.

„Chceli sa k nám dostať do vnútra, ale neboli k nám pustení, keďže boli pod vplyvom, či už alkoholu alebo inej omamnej látky, a to bolo zjavné, takže bezpečnostná služba to hneď v tej chvíli vyhodnotila, že oni tu nemajú čo robiť a nepustili ich,“ opísal situáciu Farkaš.

Marek by sa mal zo zranení zotavovať približne tri týždne. Dobrou správou pre všetkých však je, že útočníka tak skoro na ulici nestretneme.

„Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatia do väzby, ktorý okresný súd akceptoval,“ oznámila hovorkyňa krajských policajtov Renáta Čuháková.

Pozrite si reportáž Mareka Šilhavíka:


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti