Ťažko skúšaný gastro biznis sa stále nespamätal. Majiteľ reštaurácie ponúka zaočkovaným zľavu

Plná prevádzka na nábreží Dunaja.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Majitelia prevádzok tvrdia, že tretiu vlnu pandémiu už nezvládnu.

Gastro prevádzky boli desať mesiacov úplne zatvorené, alebo fungovali v obmedzených podmienkach. S treťou vlnou prichádza strach, že ich znovu zatvoria. To by ich položilo na kolená. Niektorí preto krízu riešia po svojom. Zaočkovaným ponúkajú zľavy.

„Sezóna je v plnom prúde, ale nie pre gastro. Pretože sú dovolenky a bez turistov je to veľmi citeľné. Cítime to aj my, či je to cez týždeň, či sú to víkendy. Kedy sa spamätáme, to nevieme. Nevieme, čo bude o mesiac, o dva. Nedá sa z toho spamätať určite,“ povedal spolumajiteľ reštaurácie Pulitzer Andrej Gogola.

Ďalším problémom sú chýbajúci zamestnanci. Mnohí si už našli prácu v inej oblasti.

„Pre nás by bolo kľúčové, ak by štát zabezpečil tento výpadok a dokázal by uhradiť všetky náklady, ktoré sú so zamestnancami spojené tak, aby to zamestnanci necítili a nemali potrebu z tohto sektora odísť,“ vysvetlil zástupca riaditeľa areálu U dobrého pastiera Peter Bačkor.

Majitelia gastro prevádzok tvrdia, že tretiu vlnu bez pomoci štátu už nezvládnu. Sami preto vymýšľajú, ako sa zachrániť. Niektorí ponúkajú zaočkovaným zľavu. Najedia sa o desať percent lacnejšie.

„To neznamená, že nezaočkovaní k nám nemôžu prísť, samozrejme, že môžu, my ich radi uvítame. Bude jeden zaočkovaní pri stole a budú tam ďalší piati s ním, tak pokojne, nech zaočkovaní zaplatí s 10-percentnou zľavou za všetkých. My budeme len veľmi radi, keď prídu,“ dodal Gogola.

Ak sa situácia zhorší, hrozí že do reštaurácií sa dostanú len zaočkovaní, otestovaní a tí, čo COVID-19 prekonali.

Téme sa venovala Monika Grznárová:


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.