Domáce

Popadané stromy v noci zneprejadznili Dobšinský kopec

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Hasiči odstraňovali aj stromy po búrkach.

Dovedna 19 výjazdov absolvovali za uplynulých 24 hodín príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji v súvislosti s počasím. Najviac zásahov mali hasiči Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici a v Žiari nad Hronom. TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v B. Bystrici Erik Piater.

Nepriaznivá situácia však bola aj v okresoch Brezno, Zvolen a v okolí Hnúšte, kde hasiči absolvovali tiež niekoľko výjazdov. "Išlo väčšinou o pílenie popadaných stromov cez vozovku, ale pomáhali sme aj pri spadnutom vysielači na bytovke v Banskej Bystrici a pri odtrhnutej závore na železničnom priecestí v Lučenci," priblížil hovorca. Celkom počas dňa a uplynulej noci zasahovalo 61 príslušníkov HaZZ a bolo nasadených 19 kusov hasičskej techniky.

Hasiči odstraňovali aj stromy po búrkach

Silný vietor zasiahol v noci na dnes západnú časť Košického kraja. Hasiči museli od 1.00 h do rána odstraňovať z ciest popadané stromy a konáre na viacerých miestach v okresoch Rožňava, Gelnica a Spišská Nová Ves. Cesta I. triedy č. I/67 v úseku Dobšinský Kopec v okrese Rožňava bola podľa polície v noci dočasne neprejazdná v oboch smeroch.

Hasiči odstraňovali v oblasti Dobšinského kopca celkovo 18 stromov, informoval TASR ráno krajský operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach. Celkovo mali členovia HaZZ do rána v okrese Rožňava šesť výjazdov, vrátane okolia Dobšinskej Maše či obce Štítnik. Popadané stromy odstraňovali z ciest aj v okresoch Gelnica a Spišská Nová Ves, ešte ráno o 7.00 h zasahovali v oblasti Veľkého Folkmaru.


KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.