Tortúra v Nitre: Kto si chce prihlásiť či odhlásiť auto, musí stávať za svitu

Ľudia pred dopravným inšpektorátom v Nitre.
Zdroj: TV Markíza

Ani to však neznamená, že uspejú.

Ak si chcete na polícii odhlásiť či prihlásiť auto, čaká vás dlhá tortúra. Tak to vyzerá v Nitre. Keď si tam ľudia chcú vybaviť všetko potrebné, stávajú za svitu. Ani to však neznamená, že uspejú.

Reportér Jakub Takáč sa bol na mieste pozrieť aj skoro ráno, prišiel tam pár minút pred šiestou. Po dvoch hodinách bol rad ešte väčší.

Polícia o probléme, ktorý v Nitre trvá už dlhšie, vie. To, že sa tvoria rady, aktuálne pripisujú letnému obdobiu, keď sa na dopravnom inšpektoráte čerpajú dovolenky, a tiež veľkosti okresu. Denne na pracovisku podľa krajskej hovorkyne Renáty Čuhákovej je maximálny možný počet pracovníkov.

Ľuďom prekáža aj to, že niekto si tlačí viac lístkov. Presvedčil sa o tom aj náš redaktor. Čuháková nám však povedala, že za posledné dva až tri mesiace pracovníci neevidovali u predajcov áut vytlačený väčší počet lístkov.

Ťažkosti nie sú iba v Nitre. Ozývajú sa nám aj ľudia z Trnavy. Polícia preto odporúča využiť aj služby detašovaných pracovísk na okresných úradoch.

Hlavne zmeny v evidencii by mali ľudia urobiť elektronicky vo vyhradené dni, ktorými sú utorky a štvrtky. Vtedy to ide rýchlejšie, ale aj predtým si musíte počkať na termín.

Viac v reportáži z Televíznych novín.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk. 

NITRA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dopravný inšpektorát

Dôležité udalosti