Do zahraničných operácií budú chodiť iba zaočkovaní vojaci proti covidu

Jednotka na veliteľstve Sektoru 4 (kemp Štefánik) misie UNFICYP na Cypre.
Zdroj: TASR

O povinnom očkovaní vojakov pôsobiacich u nás rezort podľa Naďa neuvažuje.

Do zahraničných operácií budú vysielaní iba vojaci očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Slovenský rezort obrany doplnil vakcínu do očkovacích schém. Povinná bude pred odchodom na misiu kdekoľvek na svete. Pre médiá to potvrdil minister obrany Jaroslav Naď.

„Každý vojak, ktorý odchádza do operácií a misií, musí už dnes povinne podstúpiť očkovaciu schému. Dostáva rôzne vakcíny na rôzne druhy ochorení. My sme zaradili aj vakcínu proti COVID-19 medzi vakcíny, ktoré musia byť realizované pred odchodom na každú operáciu," vysvetlil minister. O povinnom očkovaní vojakov pôsobiacich na Slovensku rezort podľa Naďa neuvažuje.

Avizované nasadenie očkovaných vojakov v nasledujúcej rotácii ocenilo podľa Naďa aj velenie cyperskej misie OSN (UNFICYP). Minister poukázal na to, že nezaočkovaní vojaci zvyšujú riziko nákazy u iných.

„Zároveň dostávame listy od ministrov obrany krajín, kde naši vojaci pôsobia. Žiadajú, aby vojaci, ktorí išli napríklad do Lotyšska, boli zaočkovaní," poznamenal Naď. Väčšina vojakov podľa neho nemá s očkovaním problém. Na Cypre už napríklad zaočkovali vyše 80 percent príslušníkov slovenského kontingentu.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jaroslav Naď

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.