V týchto troch kľúčových situáciách viete partnerovi odpustiť neveru

Ilustračná snímka.
Zdroj: Kamil Macniak/shutterstock.com

Na to, aby sa potom vzťah vrátil do starých koľají, potrebujete aj trpezlivosť.

Nevera je asi jedna z najhorších situácii vo vzťahu. Niektorí sa dokážu rýchlo z nej otriasť, iní zase potrebujú čas, aby to „rozdýchali“. Podľa vedcov na každý rok partnerstva pripadá mesiac tzv. uzdravovania sa.

Odpustiť alebo neodpustiť?

Odborníci tvrdia, že s neverou sa lepšie vyrovnávajú ženy. Väčšina totiž verí, že takáto situácia sa už nikdy nebude opakovať. A niekedy to tak naozaj je. Rozmýšľať nad odpustením by ste mali v troch kľúčových situáciách.

Aj vy máte časť viny

Áno, podviedol vás. Vy však viete, že váš vzťah dlhodobo nefungoval a partner to chcel už dávno riešiť. Dožadoval sa spoločne stráveného času, sťažoval sa, že mu nevenujete toľko pozornosti, možno trpel aj nedostatkom sexu.


Snažil sa, ale nikto ho nepočúval. Potom sa jedného večera opi a zrazu sa objavila iná žena, ktorá mu nastavila náruč. Jednoducho dostal skrat, ale táto situácia ho mrzí. Ešte stále mu na vás záleží a tento prešľap chce napraviť.

Sypanie si popola na hlavu

Pokiaľ ide o odpustenie nevery, dôležité je, aby zrádzajúci partner mal prejaviť nefalšovanú a úprimnú ľútosť. Navyše, ak si nasype popol na hlavu a aj po pár týždňoch vidíte, že sa trápi, je čas na spoločný rozhovor. V ňom by ste mali rozobrať spoločnú budúcnosť a to, ako sa s neverou vyrovnáte. Nemyslíte si, že keby mu to bolo jedno, tak by jednoducho od vás odišiel?

Stalo sa to prvýkrát

Hovorí sa - raz neverník, navždy neverník. Keď americkí vedci zisťovali, ako píše portál wellandgood.com čo je na tom pravdy, zistili, že každá žena by sa mala pozrieť na minulé vzťahy súčasného partnera. Ak podvádzal aj minulosti, hrozí až trikrát väčšia pravdepodobnosť opätovnej nevery.

Na druhej strane, ak sa to stalo prvýkrát a manžel alebo partner je inak čestný, pravdepodobne to nebol cielený zámer ublížiť vám. Treba to brať ako chvíľkovú slabosť.

Ako sa vrátiť do starých koľají?

Je možné, že po odpustení sa váš vzťah vráti do starých koľají. Všetko bude závisieť od ochoty oboch strán, aby dôveru obnovili. Mali by ste sa obrniť trpezlivosťou a postupom času získať späť stratenú dôveru voči partnerovi.

Mohlo by vás zaujímať: Čo prezrádza tajnostkára? Všímajte si päť dôležitých signálov

Platí však aj ďalšie pravidlo. Neverník musí prestať komunikovať s človekom, s ktorým sa dopustil prehrešku. Hovore o tom, čo sa stalo, pracujte na skvalitňovaní vzťahu. Vedzte, že vôbec nie je hanba vyhľadať odbornú pomoc. Veď nevera je jedným zo škodcov lásky a treba s ňou zaobchádzať veľmi opatrne, konštatuje bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti