Bratislavský exsudca Richard Molnár je opäť obvinený

Poľskí zdravotníci, ktorí prišli pomôcť s testovaním na koronavírus.
Zdroj: TASR

Ide o skutky, ktoré predtým zrušil generálny prokurátor.

Bývalý bratislavský sudca Richard Molnár, stíhaný v rámci akcií Víchrica a Búrka, je opäť obvinený, nie však za nové skutky. Potvrdili to jeho obhajca Ondrej Urban, polícia aj prokuratúra, upozornil na to portál Aktuality.sk.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry opätovne vzniesol obvinenie osobe R. M. pre tri skutky, ktoré boli pred tým zrušené uznesením generálneho prokurátora. V súčasnosti viac informácií nie je možné poskytnúť,“ povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Trestná vec je aktuálne v štádiu prípravného konania. „Vyšetrovateľ Policajného zboru opätovne dňa 14. júna 2021 v danej veci vzniesol obvinenie R. M. pre tri skutky, kvalifikované ako pokračovací zločin prijímania úplatku, v časti spáchaného v spolupáchateľstve,“ doplnila hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Podľa obhajcu Urbana však nejde o nové skutky. „GP SR pred nejakou dobou zrušila štyri z deviatich skutkov. To znamená, že v štyroch prípadoch bolo obvinenie zrušené a následne vyšetrovateľ z tých štyroch skutkov zniesol nanovo obvinenie v troch, kde sa snažil trochu opraviť skutkovú vetu uznesenia o vznesení obvinenia. Za nás ako obhajcov tam nebolo uvedené nič nové a my sme voči tomu podali sťažnosť a do dnes o tom nie je rozhodnuté,“ zdôraznil Urban.

Richard Molnár bol zadržaný minulý rok v marci počas akcie Búrka zameranej voči sudcom. Následne bol vo väzbe takmer rok, keď ho z kolúznej väzby prepustili začiatkom marca 2021. Od jesene čelil obvineniu v rámci akcie Víchrica spoločne s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou a podnikateľom Zoroslavom Kollárom.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Víchrica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.