Bratislava opäť prehráva boj s komármi. Príchod daždivejších dní môže situáciu ešte zhoršiť

Uštipnutie komárom.
Zdroj: divák TV Markíza

Situácia sa vždy zhorší po záplavách.

Bratislava opäť prehráva boj s komármi. A to napriek masívnej kampani a desiatkam dobrovoľníkov. Príchod daždivejších dní môže situáciu ešte zhoršiť.

Magistrát na jar zohnal dve stovky vyškolených dobrovoľníkov, ktorí hľadali kritické liahniská komárov. Tento rok nechceli nič podceniť. Mesto spustilo aj efektnú kampaň. Od kampane prešlo niekoľko týždňov a rieka Morava sa už ako obvykle vyliala. Odvtedy Bratislavčania opäť vyťahujú repelenty.

Obyvatelia Bratislavy nám poslali zábery, ako ich doštípali komáre. Nepríjemný hmyz už nestretávajú len na obvyklých miestach v Devíne alebo na Železnej studničke. Bojujú s nimi napríklad aj reštaurácie v centre.

Zdroj: TV Markíza

Hlavné mesto má aj vlastného koordinátora pre reguláciu komárov. Na boj proti komárom zvolili granulát, ktorý je síce ekologickejší, no zabíja len larvy. Po vyliahnutí už nepomáha.

Matej Jurášek hovorí, že komáre budú v hlavnom meste vždy a boj nad nimi sa nedá vyhrať. „Bratislava je mesto na vode, obklopené lesmi. Tie komáre sú daň za to, že žijeme tak v peknom meste," myslí si.

Zdroj: TASR

Situácia sa podľa primátora Matúša Valla pre záplavy zhoršila. Mesto len za uplynulý týždeň urobilo viac zásahov ako počas celej minuloročnej sezóny. „Bez nich by situácia bola neporovnateľne horšia," tvrdí

Jurášek si nemyslí, že by bola chyba používať biologický BTI prostriedok. „Je naozaj šetrný voči všetkému ostatnému okrem lariev. Som veľkým zástancom tohto prostriedku, lebo pokiaľ sa aplikuje v správny čas a na správnom mieste, tak má 100 percentnú účinnosť," dodáva Jurášek.

Podľa odborníka sa nedá odhadnúť, dokedy bude Bratislava s komármi bojovať. S príchodom dažďov a oteplenia sa situácia môže opäť zhoršiť.

Reportáž spracoval Martin Prôčka.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti