Zmätok na diaľnici. Objavili sa tabule, vďaka ktorým mohli vodiči jazdiť rýchlejšie, išlo o omyl

Tabuľa na diaľnici v Bratislave, ktorá zmiatla vodičov.
Zdroj: TV Markíza

Podobných tabúľ o konci obce bolo v Bratislave viacero.

Zmätok na diaľnici v Bratislave. V posledných dňoch sa v hlavnom meste objavili viaceré zvislé značky, vďaka ktorým mohli vodiči jazdiť podstatne rýchlejšie. Problémom je, že ich diaľničiari odkryli omylom.

Reportér David Vido prešiel cez Einsteinovú ulicu v Bratislave popri zoo. Vďaka spomínanej tabuli mohli vodiči ešte cez víkend ísť rýchlosťou až 130 km/h.

,,Aj ja som si tie značky všimol. Tiež tomu celkom dobre nerozumiem, či to súvisí s pripravovanou zmenou rýchlosti na diaľnice prechádzajúcej cez mesto. Viem, že to je jediná zmena ktorá sa pripravuje," vysvetlil motoristický novinár Alexander Štefuca.

Zmetení boli aj viacerí vodiči, ktorí nám volali. Podobných tabúľ o konci obce bolo v Bratislave viacero. Dnes, keď sme jednotlivé úseky prechádzali a tabule už boli prekryté.

„Pri zavádzaní tohto dopravného značenia sa spravila chyba a jeden deň tam boli, ale druhý deň sú prekryté. Správne to malo byť tak, že mali najprv doplniť začiatok Bratislavy a až potom dávať koniec," dopravný analytik myslí si Jozef Drahovský.

Novelu zákona, ktorá upravuje rýchlosť na diaľnici v obci schválil parlament na jar, platí od júla. Závádzanie do praxe sa Národnej diaľničnej spoločnosti nepodarilo tak, ako chceli.

„Môžeme potvrdiť, že Národná diaľničná spoločnosť pripravuje modernizáciu a doplnenie IRSD na diaľniciach D1 a D2 v Bratislave a s tým spojené zmeny v líniovom riadení dopravy. Systém líniového riadenia ešte nie je spustený. Dopravné značenie, označujúce začiatok a koniec mesta Bratislava, na ktoré sa pýtate, bolo omylom odokryté," reagovala hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Zdroj: TV Markíza

Podľa Drahovského pochybenie je dôsledkom toho, že pri projekte chýba zhotoviteľovi postup jednotlivých prác, ktorý by niekto kontroloval.

„Prax je taká, že oni majú zakreslený začiatočný a konečný stav a robotníci, ktorí nemajú ani vodičský, to robia v tom poradí, ako uznajú za vhodné," myslí si.

Štefuca zas ľudom odporúča, aby boli obozretní a radšej jazdili pomalšie. „Ide o zmätok, ktorý niekto spôsobil, aby sme boli voči sebe ohľaduplní. Áno, na represiu tu máme orgánov dosť, ale na organizáciu jazdy a bezpečnosť na cestách evidentne málo," dodal.

Tému spracoval David Vido.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reklama

Dôležité udalosti

Krátka správa

Zavedenie kontrol zo strany Poľska nie je oficiálnym rozhodnutím.

Uviedlo v stanovisku Ministerstvo vnútra SR. Má ísť o medializovaný návrh poľského predsedu vlády Mateuzsa Morawieckeho na kontrolu vozidiel vstupujúcich na územie Poľska zo Slovenska. Opatrenia majú byt zamerané na nelegálnych prevádzačov. Zástupcovia rezortu sú v kontakte s poľskou stranou a prípadné opatrenia vo vzťahu k tranzitnej migrácii zo strany Poľska plánujú vopred prekonzultovať so Slovenskom.