Takáčovec Dömötör, ktorý krivo svedčil, dostal podmienku a mieri na slobodu

Csaba Dömötör.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Sudca rozhodol o jeho podmienečnom treste.

Sudca Okresného súdu Bratislava III Juraj Kapinaj odsúdil svedka v policajných kauzách Csabu Dömötöra na podmienečný trest odňatia slobody vo výške 32 mesiacov s podmienečným odkladom na päť rokov.

Sudca schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave s obvineným. Verdikt je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Csabu D. zároveň sudca prepustil z väzby na slobodu. Ani on, ani jeho obhajca, ani prokurátorka KP sa po zasadnutí k schválenej dohode nevyjadrili.

"Sudca OS Bratislava III schválil predloženú dohodu o vine a treste medzi prokurátorom KP v Bratislave a s obvineným Csabom Dömötörom. Navrhovaný trest považoval za primeraný, preto rozhodol o schválení tejto dohody a uložil obvinenému primeraný podmienečný trest a zároveň rozhodol o jeho prepustení z väzby na slobodu," povedal krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta.

Csaba Dömötör. sa teda vzdal práva na riadny proces a dobrovoľne sa priznal, že spáchal uvedené zločiny. Podľa prokuratúry sa dopustil činu, keď ho na krivú výpoveď nahovoril obvinený svedok podnikateľ Peter P. s tým, že Csaba Dömötör získa nenáležitú výhodu. Krivej výpovede sa mal dopustiť v roku 2020 v priestoroch Prezídia Policajného zboru pred vyšetrovateľom.

Na ďalšom stretnutí sa zúčastnil aj ďalší obvinený svedok - takáčovec Matej Z., bývalý šéf Kriminálneho spravodajstva Finančnej správy Ľudovít Makó a nebohý expríslušník  SIS František Böhm.

Sudca Kapinaj rozhodoval v stredu najskôr na neverejnom zasadnutí. Potom však procesné strany súhlasili so skrátením lehoty na verejné zasadnutie. Súd pristúpil k rozhodovaniu na verejnom zasadnutí o návrhu na dohodu o vine a treste.

Bratislavský krajský prokurátor podal na tento súd návrh na schválenie dohody o vine a treste na Csabu Dömötöra pre zločin krivej výpovede a krivej prísahy koncom júla.

OS Bratislava III vzal, obvineného z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní NAKA 23. júla do väzby. Je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Po takáčovcovi Matejovi Z. a podnikateľovi Petrovi P. vyhlásili pátranie.


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František böhm

Dôležité udalosti