Jozef Brhel zostáva naďalej vo väzbe, najmenej do začiatku decembra

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Brhel je vo väzbe od 1. marca tohto roka.

Podnikateľ Jozef Brhel zostáva naďalej vo väzbe, najmenej do 2. decembra tohto roka. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS), ktorý tak odmietol sťažnosť proti predĺženiu lehoty trvania väzby.

„Senát 4T Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí 3. augusta 2021 zamietol sťažnosti obvineného Ing. Jozefa B, ako aj prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 20. júla 2021. Senát dospel k záveru o správnosti rozhodnutia sudkyne pre prípravné konanie, ktorým bola obvinenému predĺžená lehota trvania väzby do 2. decembra 2021 a dôvody jeho väzby rozšírené o kolúznu väzbu, a to vzhľadom na rozšírenie obvinenia o ďalší skutok, a ktorým bola zamietnutá žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu a jeho väzba nebola nahradená inými inštitútmi,“ uviedla hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

Brhel je vo väzbe od 1. marca tohto roka. Pri zatýkacej akcii Mýtnik v januári ho doma nenašli. Na výsluch prišiel zo zahraničia, hneď ho aj zadržali. Pri vstupnej prehliadke lekár odporučil jeho hospitalizáciu, ležal na oddelení psychiatrie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza Mýtnik

Dôležité udalosti