O tom, či pôjdu štyria obvinení v kauze Mýtnik 3 do väzby, rozhodne sudca v sobotu

19 Prokuratura extremisti.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Sudca Rastislav Stieranka začne s neverejným výsluchom.

O návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať štvoricu obvinených z najnovšej policajnej akcie Mýtnik III bude rozhodovať sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v sobotu (7. 8.). Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, sudca začne s neverejným výsluchom a rozhodovaním o väzbe od 10.00 h. Rozhodovať bude sudca Rastislav Stieranka.

Podľa našich zistení väzbu podali na Radka Kuruca (bývalý štátny tajomník ministerstva financií), Denisu Židovú (bývalá riaditeľka odboru právnej pomoci Finančnej správy), bývalého viceprezidenta Finančnej správy Daniela Čecha a Kornéliu Černú, exriaditeľku Odboru verejného obstarávania na Finančnej správe.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci spomínanej akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti.

Ide o výlučne korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku.

V rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby.

Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy. Medzi obvinenými je aj bývalá šéfka Finančnej správy (FS) Lenka Wittenbergerová, ktorá sa priznala k skutku. Lenku Wittenbergerovú prepustili v stredu (4.8.) z cely policajného zaistenia.

Medzi obvinenými sú tiež podnikateľ Miroslav Výboh a bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Obvinený je aj bývalý šéf FS František Iimrecze Toho obvinili a väzobne stíhali už počas prvej tohtoročnej akcie Mýtnik I. V piatok (30. 7.) ho prepustili z väzby na slobodu.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Väzba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.