Začína sa bitka o pacienta. Poisťovne prichádzajú s novými ponukami a výhodami

Obžalovaní v prípade pani Ivety.
Zdroj: TV Markíza

Analytika sme sa opýtali, ako sa v ponukách vyznať a nesadnúť na lep.

Peniaze na zuby, okuliarové rámy či doplatky za lieky. Poisťovne sa opäť ozývajú a robia nábor nových klientov. Do konca septembra si totiž môžete vybrať, či tú svoju zmeníte. Analytika sme sa opýtali, ako sa v ponukách vyznať a nesadnúť na lep.

Na Slovensku pôsobia tri zdravotné poisťovne. Štátna Všeobecná zdravotná a súkromné Dôvera a Union. Všetky tri sa už ozývajú a menujú výhody, pre ktoré by poistenec mal presedlať k nim.

Všetky tri poisťovne ľudí lákajú na príspevky na zuby či dentálnu hygienu. Pohybujú sa od 100 do 150 eur ročne. Objavujú sa bonusy na asistovanú reprodukciu, oči či ponuky pre deti.

Analytik ale upozorňuje, že vyberať si netreba len podľa výhod. Poisťovňa by mala byť akýmsi agentom, ktorý pracuje v prospech svojho poistenca.

Všímať si treba, či má poisťovňa zmluvu s vašimi lekármi, aby ste ich potom nemuseli meniť alebo za starostlivosť platiť, ako dlho jej klienti čakajú na operácie či zákroky. Dnes to poisťovne zverejňujú na weboch. Kartami tiež mieša pandémia a komunikácia počas nej.

Podať prihlášku do novej poisťovne môžete osobne, elektronicky či cez telefón. Termín je každoročne do 30. septembra. Klientom novej poisťovne sa stávate prvého januára.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poisťovňa

Dôležité udalosti