Daniel Čech sa priznal, že od Imreczeho vzal úplatok 200-tisíc eur

Bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech na ŠTS v Banskej Bystrici.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Bývalý viceprezident finančnej správy je obvinený v kauze Mýtnik 3.

Úplatok ako poďakovanie za to, ako postupoval pri zmanipulovaných nákupoch informačných systémov pre Finančnú správu (FS), ktoré nakúpil štát od podnikateľa Michala Suchobu a firmy Alexis. Takto vysvetlil bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech 200-tisíc eur, ktoré podľa vlastných slov vzal od Františka Imreczeho. Obvinený v kauze Mýtnik 3 sa totiž k úplatku priznal, píše portál noviny.sk.

Čech vzal úplatok po tom, ako odišiel z Finančnej správy v lete 2016. V tom čase sa dostal do konfliktu s Imreczem pre vtedajšieho ministra financií Petra Kažimíra.

Kažimír mal tlačiť na Imreczeho, že Čech musí odísť z funkcie. Imrecze sa napriek priateľstvu s Čechom údajne stotožnil s Kažimírom. Čech považoval za krivdu, že ho hodili cez palubu a podal žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru.

Na jeseň 2016 Imrecze požiadal Suchobu o to, aby Čecha nenechali len tak, a aby mu vyplatili spomínanú sumu 200-tisíc eur. Čech sa mal významne zaslúžiť o to, že Suchobova firma Alexis dodala štátu informačné technológie pre zlepšenie výberu daní v sume 15 miliónov eur.

O väzbe pre obvineného v rámci kauzy Mýtnik 3 mal rozhodovať Špecializovaný trestný súd v sobotu (7.8.). Napokon prokurátor návrh stiahol podľa všetkého pre spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní. Viac TU.

Medzi obvinenými je v tejto kauze aj bývalá prezidentka FS Lenka Wittenbergerovú, ktorá sa priznala ku skutku a z cely policajného zaistenia ju prepustili. Obvinení sú tiež podnikateľ Miroslav Výboh a aj spomínaný bývalý šéf FS František Imrecze.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza Mýtnik

Dôležité udalosti