Notár z Košíc tvrdil, že ho uniesli a okradli o peniaze klientov. Ukázalo sa, že všetko bolo inak

Košický notár čelí obvineniu zo sprenevery peňazí klientov.
Zdroj: TV Markíza

Údajne uneseného notára teraz obvinili z obzvlášť závažného zločinu sprenevery.

Tvrdil, že ho uniesli a okradli o štyri milióny eur. Polícia vyšetrovala kuriózny prípad košického notára, no zdá sa, že všetko bolo inak. Spreneveril vraj peniaze klientov a teraz skončil za mrežami.

Ešte v máji bol košický notár dva dni nezvestný, a tak po ňom vyhlásili pátranie. Na políciu prišiel sám a rozpovedal neuveriteľný príbeh. Vraj ho vylákali mimo mesta na rutinné overenie podpisu.

Zastavilo pri ňom auto a vystúpili z neho dvaja muži. Vraj ak im nedá peniaze, ublížia jeho rodine. Tvrdil, že im na druhý deň na odpočívadle v Rakúsku odovzdal štyri milióny eur.

Na notársku komoru však prichádzali sťažnosti klientov, ktorým notár nevyplatil peniaze z úschovy. Komora podala trestné oznámenie.

Celá kauza sa otočila. Údajne uneseného notára teraz obvinili z obzvlášť závažného zločinu sprenevery. Ľudí mal pripraviť o viac ako milión eur.

Ukázalo sa, že finančné prostriedky, ktoré mu boli zverené, previedol na svoj bankový účet. Stalo sa tak minimálne v deviatich prípadoch, niektoré peniaze vraj skončili aj na účte stávkovej kancelárie.

Údajný únos polícia ešte vyšetruje. Notára však vzal súd do väzby, aby nepokračoval v trestnej činnosti. V prípade uznania viny mu hrozí 10 až 15 rokov väzenia.


KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme KE

Dôležité udalosti