Tradičná hojdačka, ktorú musí mať každé dieťa. Buďte eko, recyklujte a vyrobte ju s nimi aj vy

Tradičná hojdačka, ktorú musí mať každé dieťa.
Zdroj: Shutterstock.com

Strávite spoločný čas s deťmi a ušetríte peniaze za úplne nové hojdačky.

Letné prázdniny občas prinesú dni, kedy jednoducho neviete, čo máte s deťmi robiť. Nechce sa im už bicyklovať ani korčuľovať, nezaujímavé je pieskovisko a nehovoriac o pomáhaní s domácimi prácami. A práve vtedy je dôležité vymyslieť aktivitu, ktorá bude príjemná aj užitočná.

A práve také je tvorenie zo starých a nevyužitých predmetov. V minulosti sme vám dali niekoľko tipov na efektívne „zrecyklovanie“ starých vecí na krásne kvetináče do domácnosti aj do záhrady. Pripravili sme aj článok, ako vytvoriť preliezky a nábytok zo starých pneumatík.

V nasledujúcom článku sme sa však rozhodli priniasť rady na vytvorenie hravých detských hojdačiek. A práve tie môžete vytvoriť zo starých pneumatík, ktoré vám v domácnosti zavadzajú, pretože už nie sú bezpečné a vhodné na pôvodný účel.

Ako na to

Mnohí čelia otázke, kam staré pneumatiky vyhodiť? Určite nie do voľnej prírody, tam by sa rozložili až za 265 rokov. Išlo by teda o ekologický problém, ktorý by vznikol z ľudskej lenivosti. Určite by ste ich nemali ani spaľovať, keďže tak vznikajú sadze a oxidy síry, ktoré dráždia dýchacie cesty. Môžete ich preto odovzdať v servise, v predajni pneumatík a automobilov a na zberný dvor. Odtiaľ poputujú buď na recykláciu, výrobu alternatívneho paliva či sa využijú pri asfaltovaní ciest.

Ak sa nevyhýbate kreatívnej práci, môžete ich opätovne využiť. V prvom rade si musíte určiť, aký druh hojdačky si z pneumatiky vyrobíte. Buď ju iba nafarbíte, o okraj obviažete lano, povraz alebo reťaz a pripevníte o strom.

Taktiež môžete dať pneumatiku naležato a pripevniť ju zo štyroch miest. V tomto prípade sa môžete rozhodnúť, či necháte vnútro prázdne, alebo tam natiahnete a pripevníte sieť.

Pneumatiky môžete aj vyrezať. Zoberte si farbu, štetce, pneumatiky, kvalitný nôž (vyrezávací), kúpte laná a pustite sa do tvorenia. Inšpirácie na rôzne druhy hojdačky nájdete v našej galérii.

Kreativita a pohodlie

Aj keď ide o staré pneumatiky môžu vyzerať štýlovo, vkusne a byť veľmi pohodlné. V prvom rade ich samozrejme umyte, v druhom nafarbite a následne sa jednoducho „hrajte“. Použite vankúše, podušky, farebné laná a v podstate čokoľvek.


Hojdací koník

Asi každé dieťa malo hojdacieho koníka. Vyhupne si na chrbát zvieratka a hojdá sa dopredu a dozadu. Rodičia opatrne dozerajú, aby sa neprevrátilo a dieťatko sa smeje a raduje. V dnešnej dobe je podobná hračka drahšia a keďže ju má väčšina rodičov v obývačke, nie je vhodná do exteriéru. Aj preto si v nasledujúcom videu môžete pozrieť postup, ako takú hojdačku môžete vyrobiť.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.