Veľký zvrat po útoku vo Vrútkach. Autor výhražných listov skončil v rukách polície

Po tom, ako sme jeho tvár ukázali v Televíznych novinách, ozvali sa ľudia, ktorí ho spoznali.
Zdroj: TV Markíza

Polícia podľa zistení Markízy dokázala spojiť DNA pisateľa s viacerými prípadmi aj z minulosti.

Veľký zvrat po útoku vo Vrútkach. Minuloročné besnenie, ktoré sa skončilo zabitím zástupcu riaditeľa školy a následne aj smrťou útočníka, má pokračovanie. Polícia má v rukách odosielateľa anonymných vyhrážok, ktoré smerovali na žiakov a učiteľov, ale aj na zasahujúcich policajtov.

Vlaňajší jún natrvalo poznačil život v základnej škole vo Vrútkach. Po útoku bývalého žiaka zomrel zástupca riaditeľky a viacerí boli zranení. Útočníka potom usmrtila polícia.

Po incidente prišiel anonym, v ktorom sa pisateľ vyhrážal, že zasahujúcich policajtov aj osadenstvo v škole čaká podobný osud, akého sa dočkal útočník. Policajti vtedy posilnili hliadky. Deti na pár dní ani nechodili do školy.

Polícia o anonyme radšej vtedy mlčala, aby sa nešírila panika. Po roku hľadala svedka, ktorý sa neskôr ukázal ako páchateľ. Ondreja (71) z Levoče už aj obvinili z nebezpečného vyhrážania a útoku na verejného činiteľa.

Po tom, ako sme jeho tvár ukázali v Televíznych novinách, sa ozvali ľudia, ktorí ho spoznali. V Levoči na ulici, kde býva, ho považujú za čudáka.

Vypisovanie anonymných listov zrejme patrilo k bežnému životnému štýlu dnes už obvineného muža z Levoče. Dokonca, podľa našich informácií, policajný vyšetrovateľ počas domovej prehliadky našiel na písacom stole rozpísaný ďalší výhražný list.

Polícia podľa zistení Markízy dokázala spojiť DNA pisateľa s viacerými prípadmi aj z minulosti. Napríklad keď sa pred pár rokmi vyhrážal bombou evanjelickej cirkvi vo Zvolene. Teraz, keď ho odhalili, mal by ísť rovno do väzby, no vyšetrovateľ rozhodol inak.

„Vzhľadom na to, že dôvody zadržania z iných príčin odpadli, písomným opatrením prepustil túto osobu na slobodu,“ uviedol prokurátor OP v Martine Martin Kováč.

A to údajne pre zlý zdravotný stav obvineného Levočana. Teraz je hospitalizovaný a lekári budú prehodnocovať aj jeho psychickú príčetnosť.

Teraz teda nie je isté, či sa obvinený 71-ročný Ondrej bude pred súdom obhajovať sám. Za nebezpečné vyhrážanie mu teraz hrozí nanajvýš päťročné väzenie. Keďže doteraz nebol trestaný, zrejme budú súdy prihliadať aj na túto skutočnosť.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

VRÚTKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vrútky

Dôležité udalosti