Plánovali jeho vraždu. Generálny prokurátor vypovedal na NAKA

Generálny prokurátor Maroš Žilinka prichádza na NAKA.
Zdroj: TV Markíza

Maroš Žilinka sa opäť postavil pred vyšetrovateľa. V prípade príprav vrážd je poškodený.

Generálneho prokurátora Maroša Žilinku priviezli do budovy elitného útvaru krátko pred ôsmou ráno. Vyšetrovateľ NAKA ho opätovne vypočúval po tom, čo obvinili Mariana Kočnera a Srba Darka Dragića.

Kým prvý si mal likvidáciu prokurátora objednať, druhý mal podľa obvinenia Žilinku "na muške". O plánovaných prípravách vrážd prokurátorov ako prvý prehovoril Zoltán Andruskó. Dovtedy o tom nikto netušil.

Výsluch súčasného generálneho prokurátora trval ani nie hodinu.

Plánované vraždy

Maroša Žilinku a Daniela Lipšica plánovali zavraždiť ešte na jeseň 2017, teda pred vraždou Jána Kuciaka. Objednávka mala prísť od Mariana Kočnera, ktorý ju mal zadať Alene Zsuzsovej, tá zasa Zoltánovi Andruskóovi.

„Ja si veľmi vážim prácu tak vyšetrovateľov, ako aj prokurátorov, pretože je to nesmierne zložitá kauza. Ja si to ako prokurátor veľmi dobre uvedomujem a o to viac si teda vážim to, že sa im podarilo zdokumentovať vec až do tohto štádia," povedal televízii Markíza Maroš Žilinka ešte v minulosti.

Zdroj: TV Markíza

Skúšal viacerých

Andruskó sa údajne pokúšal najať na tento zločin vicerých. Medzi inými i Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa. S touto požiadavkou oslovil aj svojho priateľa z Maďarska Lászlóa Krecsika, ten mu ale pomoc odmietol, tak sa podľa Andruskóových slov obrátil na ďalšieho kamaráta - Dušana Kracinu z Komárna.

Vyšetrovateľ v uznesení píše, že práve Kracina najal Srba Darka Dragića na likvidáciu súčasného generálneho prokurátora.

Kracina však dlho v tomto prípade vystupoval len ako svedok. Až kým sa neobjavil Iľja Weiss - známa postavička zo seredského drogového podsvetia. Keď ho zadržali pre kšefty s omamnými látkami, rozhovoril sa o záhadnom Srbovi.

Okrem Zoltána Andruskóa a Miroslava Marčeka všetci vinu na plánovaných vraždách odmietajú.NITRA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maroš žilinka

Dôležité udalosti