Domáce

Obchodovanie politikov na slovenský spôsob. Aj takto to môže vyzerať

obchodweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Kandidátovi na primátora Bratislavy vraj ponúkali podporu vo voľbách výmenou za teplé miestečká v mestských podnikoch.

Kandidát na primátora Bratislavy Ivo Nesrovnal najnovšie oznámil, že vystupuje z SDKÚ. Maslo na hlave vraj ale majú aj iné pravicové strany. Tie však obvinenia odmietajú a tvrdia, že takéto témy na rokovaniach nikdy nezazneli.

Ivo Nesrovnal do súťaže vstúpil ako kandidát SDKÚ ešte v januári. Dlho sa hovorilo, že by ho mohla podporiť aj Sieť Radoslava Procházku. Dnes ale oznámil, že so straníckou politikou končí.


„Strany sa bavia o rozdelení si mandátov, o percentách o stoličkách o vplyve v podnikoch, ale nikoho nezaujíma riešenie problémov," tvrdí Nesrovnal.

V hre boli údajne najmä tri podniky. Strany si vraj chceli podeliť vplyv v bratislavskej vodárenskej, v dopravnom podniku ako aj vo firme na odvoz a likvidáciu odpadu.

Odborník si myslí, že podobné skúsenosti ako opisuje Nesrovnal sú u nás v politike pomerne bežné. Neznámy kandidát totiž obvykle nemôže ponúknuť podporovateľom v kampani nič iné, ako protislužby.

Voľby primátora Bratislavy sú naplánované na 15. novembra. My si potom posvietime aj na to, ako budú rozdelené posty v mestských podnikoch.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti