Na poradí záleží: Osem krokov pre správnu aplikáciu pleťovej kozmetiky

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/RomarioIen

Prvé štyri kroky by ste mali aplikovať ráno aj večer.

Starostlivosť o pleť by mala byť alfou omegou nielen u žien, ale aj u mužov. Predsa len je tvár väčšinou prvou časťou tela, ktorú si na vás niekto všimne a pokožka by mala byť na nej vyživená, pružná a žiarivá.

A práve vyššie spomenuté vlastnosti získa a udrží si vďaka správnej starostlivosti. Je len na vás, aké značky a produkty pri starostlivosti o pleť používate. Mali by ste však dodržiavať postupnosť v ich aplikovaní. Iba tak môžete dosiahnuť žiadané výsledky.

Prvé štyri kroky by ste mali aplikovať ráno aj večer.

Prečítajte si aj: Cítite sa stále unavene? Obmedzte kofeín a takto zvýšte svoju energiu

Čistiaci gél

Či už používate čistiaci gél alebo penu, ráno aj večer musíte ako prvé pleť umyť od mastnôt a nečistôt, večer zas dôkladne odstránite make-up. Tento krok by ste nikdy nemali vynechať, každý z vás by doma takýto čistič mal mať a hlavne ho a používať. Až po vyčistení pleti je vhodné aplikovať ďalšie produkty. Nemá zmysel aplikovať na pleť drahý krém, ak je pleť zanesená nečistotami.

Tonikum

Správne tonikum vám môže veľmi pomôcť. Naopak lacné vody obsahujúce agresívne zložky uškodiť. Práve preto je dôležité čítanie zloženia jednotlivých produktov a určitá vernosť už overených značiek. Tonikum totiž môže pleť upokojiť, hydratovať. Dôležité je zamerať sa na daný problém, ktorý s pleťou máte a vybrať podľa svojich potrieb aj tonikum. Využíva sa tiež na dočistenie pleti. Tonikum však nepatrí medzi produkty, ktoré musíte mať vo svojej kozmetickej výbave, je len na vás či ho používate.

Zdroj: shutterstoc.com/TuiPhotoEngineer

Sérum

Aby sérum mohlo účinkovať správne, musí byť aplikované na dôkladne vyčistenú pleť. Sérum je niečo ako extrémne koncentrovaná výživa pre pleť, ktorá ju hydratuje a dodáva jej antioxidanty. Stačí pritom iba niekoľko kvapiek. Na trhu sú stovky druhov sér, je nutné vyberať starostlivo, podľa typu vašej pleti a jej potrieb.

Očný krém

Očný krém je alfa omegou každej ženskej kozmetickej taštičky. Existujú rôzne druhy určené na jednotlivé typy pleti aj vekovú kategóriu. Čím jemnejšiu a suchšiu pokožku v okolí očí máte, tým viac by ste sa o túto časť tváre mali starať. Po sére preto vždy prstenníkom jemným vklepávaním aplikujte očný krém. Okolie očí by sa nemalo naťahovať ani naň vyvíjať tlak.

Akné a pigmentové škvrny

V prípade, že máte aknóznu pleť, jazvy alebo pigmentové škvrny, práve po aplikácii očného krému prichádza najlepší čas na ošetrenie pleti. Práve na večer aplikujte či už antibakteriálne vodičky, rollery, AHA kyseliny alebo séra a krémy bojujúce s týmito neduhmi. Práve v noci sa pokožka hojí a regeneruje.

Prečítajte si aj: Vyčistiť ich napadne len málokomu. Toto sú najšpinavšie predmety z každodenného života

Hydratačný krém

Každý typ pokožky si žiada aplikáciu hydratačného krému. Pleť musí byť svieža, vypnutá a pôsobiť zdravo. Aplikujte ho ráno aj večer. Svieži vzhľad je jednoducho základ a navyše sa vďaka nemu obnovuje ochranná bariéra pokožky.

Pleťový olej

Pleťové oleje by ste mali na pokožku aplikovať iba ráno, a to presne siedme v poradí. Je to tak preto, lebo sa olej dokáže dostať do pokožky aj cez všetky predtým použité produkty, avšak oni nie cez olej.

Opaľovací krém

No a posledným krokom by v starostlivosti o pleť mal byť opaľovací krém. Bez UV ochrany by ste v dnešnej dobe ani nemali vychádzať z domu. Na tvár sa odporúča rozmedzie 30 až 50. Odmenou vám bude zdravá a pomaly starnúca pleť bez pigmentových škvŕn, radí blesk.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme My ženy

Dôležité udalosti