NAKA zadržala Petra Petrova prezývaného Tiger. Kovařík chváli elitných policajtov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

V jeho dome dome zasahovali už vo štvrtok (12.8.) ráno.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v piatok večer na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na vzatie do väzby na štyri osoby zadržané a obvinené počas štvrtkovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP) Dalibor Skladan. Príslušníci NAKA obvinili vo štvrtok (12.8.) za trestný čin všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku dovedna 11 osôb. Zadržaných je zatiaľ 10.

"V medializovanej veci, súvisiacej s obstarávaniami na Ministerstve vnútra SR a Úrade práce, sociálnych veci a rodiny, dnes službukonajúci prokurátor podal na ŠTS návrh na vzatie do väzby štyroch osôb," objasnil Skladan. Sudca ŠTS pre prípravné konanie bude teda rozhodovať o návrhu počas víkendu. Termín zatiaľ nie je známy.

NAKA zasahovala vo štvrtok od skorých ranných hodín na viacerých miestach Bratislavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Obvinených je 11 osôb z viacerých trestných činností.

Medzi obvinenými je aj Peter Petrov známeho pod prezývkou Tiger., a to za trestný čin všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku. Deväť osôb polícia zadržala, jedna osoba je mimo Slovenska a jedna osoba, spomínaný Peter P., bola do štvrtka v pátraní. Napokon ho vo štvrtok zadržala zásahová jednotka NAKA.

V Petrovom dome zasahovala NAKA už vo štvrtok (12.8.) ráno. Ako prvá o tom informovala televízia TA3.

Po Petrovovi vyhlásila Inšpekcia ministerstva vnútra pátranie v súvislosti s vyšetrovaním výpovedí tzv. kajúcnikov. Avšak NAKA neprišla kvôli pátraniu po hľadanej osobe, zásah mal súvisieť s vyšetrovaním verejných obstarávaní pre ministerstvo vnútra a rezort práce.

„Môžeme potvrdiť, že osoba Peter P. bola včera zadržaná zásahovou jednotkou Národnej kriminálnej agentúry ako obvinená v medializovanej trestnej veci realizovanej na Národnej kriminálnej agentúre," uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová pre TV Markíza s tým, že ďalšie informácie v tomto štádiu poskytovať nebudú.

Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Vyšetrovateľ obvinil 11 osôb za všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku. Petrov robil cez svoje firmy verejné obstarávania napríklad na nákup hasičských vozidiel a kamerových systémov pre NDS. Viac sa dočítate TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peter Petrov

Dôležité udalosti