Saková hovorí, že je šokovaná zo zistení, že na rezorte vnútra mala fungovať zločinecká skupina

Saková hovorí, že je šokovaná zo zistení, že na rezorte vnútra mala fungovať zločinecká skupina
Zdroj: TASR

Vo veci už prebieha vyšetrovanie.

Exministerka vnútra a súčasná nezaradená poslankyňa parlamentu Denisa Saková je šokovaná z informácií, že na Ministerstve vnútra (MV) SR mala údajne fungovať zločinecká skupina. Dôvodom je podľa jej slov najmä to, že jej súčasťou mal byť kajúcnik Peter Petrov alias Tiger. Zdôraznila, že nikdy sa nestretla s nikým, kto bol medializovaný ako obvinený.

Saková pripomenula, že Petrov mal byť zadržaný Úradom inšpekčnej služby (ÚIS) Ministerstva vnútra SR, no zásah mal zastaviť prezident policajného zboru Peter Kovařík. Petrov bol následne v pátraní, zásahová jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ho vo štvrtok (12. 8.) zadržala.

„Na základe toho som presvedčená, že ide o nečistú politickú hru, ktorá má dva ciele. Prvým je znemožniť vypovedať Petrovi P. pred vyšetrovateľmi ÚIS MV SR a druhým vytvoriť tlak na moju osobu a stranu Hlas-SD, aby sme prestali informovať slovenskú verejnosť o zneužívaní kajúcnikov v trestnoprávnych konaniach," vyhlásila v stanovisku.

Exministerka zdôraznila, že nepozná a nikdy sa nestretla s nikým, kto bol medializovaný ako obvinený. „Nepodpisovala som žiadne zmluvy či dokumenty, z ktorých by mali vyplývať finančné plnenia voči týmto firmám. Rovnako som nikdy neprijala žiadne finančné ani nefinančné výhody od týchto ľudí, respektíve firiem," doplnila.

NAKA po štvrtkovom zásahu obvinila 11 osôb z viacerých trestných činností. Medzi nimi je aj Petrov za trestný čin všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku.

Portál Aktuality.sk informoval, že podľa vyšetrovateľov NAKA mala za bývalej vlády fungovať zločinecká skupina, ktorá vyťahovala milióny eur z projektov v rezorte vnútra a na ústredí práce. Obstarávali ich v rokoch 2015 až 2020. „Ide o obdobie, keď ministerstvo vnútra viedli nominanti Smeru-SD Robert Kaliňák a Denisa Saková, úrad práce počas sporného projektu z roku 2015 zasa riadil jeho doterajší šéf Marian Valentovič," píše portál s tým, že obstarávanie mala vyhrať firma spriaznená s ľuďmi z najvyššieho stupňa zločineckej skupiny.

OĽaNO: Je to ohavné, ale nie prekvapivé

Zistenia sú podľa OĽANO „ohavné a zarážajúce, ale nie prekvapivé“. TASR o tom v piatok informovalo koaličné hnutie.

Reagovalo tak na informácie, že podľa vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mala za bývalej vlády fungovať zločinecká skupina, ktorá vyťahovala milióny eur z projektov v rezorte vnútra a na ústredí práce.

OĽANO tvrdí, že na svetlo vychádzajú stále väčšie praktiky predošlých vlád Smeru-SD. „Vo svojej podstate venovali všetku energiu svojho akože vládnutia na obohacovanie a korumpovanie, kde musel každý smerák byť súčasťou tohto systému našich ľudí. Všetci museli držať spolu, ináč hrozilo, že sa im tento systém rozpadne ako domček z kariet, čo sa aj po voľbách deje. Vo svojej panike a strachu sú schopní sa podieľať na rozvrate štátu hecovaním proti očkovaniu a všetkým protipandemickým opatreniam,“ poznamenal poslanec Juraj Krúpa (OĽANO).


BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Denisa Saková

Dôležité udalosti