Bolia vás prsia? Vyriešiť to môže masáž aj obklady

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Yuriy Maksymiv

Prsia občas trápia každú ženu.

Je to nepríjemné, často o tom ženy ani nechcú hovoriť, ale prsia občas trápia každú. Hlavne pred menštruáciou sú veľmi citlivé a jednoducho bolia. Občas dokonca „napuchnú" a nepríjemný je vám každý dotyk. Dokonca má táto komplikácia aj odborný termín a teda ide o mastodyniu.

V tomto prípade nie je nutné vytvárať paniku a ľakať sa. Bolesť majú za následok hormóny, keďže sa ich hladina v tele počas menštruačného cyklu mení. Na tento problém neexistuje žiadny liek, a tak si musíte poradiť sama.

Podprsenky

Podprsenky by nemali ženy podceňovať. Je dôležité, aby boli prsia zafixované, nech sa zbytočne nehýbu. Podprsenka by mala byť podporná a mala by vám sedieť. Nemôže vás tlačiť. Jednoducho je dôležité mať správnu veľkosť. Podľa prieskumu spoločnosti Marks & Spencer odhalila, že až v 80 percentách to tak nie je.

Prečítajte si aj: Cítite sa stále unavene? Obmedzte kofeín a takto zvýšte svoju energiu

Obklady

Každý znáša zdravotné problémy inak, rovnako je to aj s bolesťou prsníkov. Jedno je však isté, pomôžu vám obklady. Je len na vás, či si zvolíte studený alebo teplý obklad. Zoberte si uterák alebo utierku, namočte do vody a priložte obklad na hrudník. Následne už len oddychujte.

O niekoľko minút si začnite prsia jemne masírovať. Aplikujte na ne olivový, kokosový alebo esenciálny olej a kruhovými pohybmi ich postupne obkoleste. Masáž ich prekrví a zníži bolesť s citlivosťou.

V prípade, že si zvolíte esenciálne oleje, zamerajte sa na tie s analgetickým účinkom, teda na mätu, levanduľu, harmanček či rozmarín. Zmiešajte ich s telovým mliekom a zmesou si pomasírujte hrudník. Pomôže vám tiež horúci kúpeľ s pár kvapkami oleja.

Mohlo by vás zaujímať: Trápi vás hnačka? Tieto potraviny môžete napriek tomu jesť

Lieky

V prípade, že vám predsa len nepomohlo, siahnuť môžete po voľne dostupných liekoch proti bolesti. Bezpečnejší a prírodnejší variant však tvoria doplnky stravy a bylinky. Na predmenštruačný syndróm dobre účinkuje pupalkový olej, ktorý je vysokoúčinný aj pri zápaloch. Siahnuť môžete aj po konopných semienkach, radí portál bety.cz.

V prípade neznesiteľných bolestí však určite vyhľadajte lekára.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti