Jakub prišiel o 200-tisíc z očkovacej lotérie: Na záchranke nemám čas dvíhať telefón a pozerať televízor

Igor Matovič predstavuje očkovaciu lotériu
Igor Matovič predstavuje očkovaciu lotériu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Najviac zarezonoval príbeh Zuzany, ktorá kvôli tomu, že sledovala reláciu na webe, tak prišla o 400-tisíc.

Premiéra očkovacej lotérie priniesla viacero paradoxov. Najviac zarezonoval príbeh Zuzany z Prešova, ktorá kvôli tomu, že sledovala reláciu na webe, nevyhrala 400-tisíc. Bližšie sme sa tejto téme venovali TU. Teraz sa však objavila ďalšia nešťastná situácia, ktorá pripravila 23-ročného Jakuba o 200-tisíc eur.

Jakub pracuje ako hasič a záchranár. Počas dvoch pandemických vĺn stál v prvej línii a zachraňoval ľudské životy. V nedeľu sa na neho usmialo šťastie a z osudia vyžrebovali práve jeho lístok. O rozprávkovú výhru však prišiel.

„Ja som slúžil nočnú na záchranke. Volali mi z takého čudného čísla, nebol som v teréne, ale priamo na stanici, mal som však iné povinnosti. Televízor som nemal zapnutý, lebo práca je dôležitejšia,“ uviedol pre Nový Čas Jakub.

Ako Jakub priznal, peniaze by použil na bývanie. Zároveň neskrýva rozhorčenie nad pravidlami lotérie.

„Myslím, že to bolo medializované ako lotéria, no nie ako súťaž a hra. A to považujem za nefér. Áno, súhlasil som s pravidlami lotérie, ale očkovať som sa dal už dávno predtým, ako s takým niečím okolo výhier vôbec prišli,“ tvrdí Jakub.

Podľa neho je najmä na východe krajiny viac dolín a dedín, kde ľudia môžu mať problémy sa k výhre dostať, a to pre slabší signál.

„Všetci tí sú znevýhodnení a tie pravidlá nie sú korektné, ba skôr neférové,“ dodal.

BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovacia lotéria

Dôležité udalosti