Nočný prevoz stíhačky Mig - 21 v Sliači sledovali s napätím obyvatelia i leteckí fanúšikovia

Prevoz stíhačky MIG - 21.
Zdroj: TV Markíza

Prvý pokus nevyšiel, náklad sa na šírku nezmestil cez letiskovú bránu.

Historická MIG - 21 je novou atrakciou mesta Sliač. Jej nočný prevoz z tamojšieho letiska do stredu mesta sledovali s napätím obyvatelia i leteckí fanúšikovia.

Celá akcia sa začalo krátko po 04.00 h. Vojenskú stíhačku, ktorá na sliačskom letisku voľakedy pristála ako prvá, chceli z letiska odviezť. Prvý pokus nevyšiel, náklad sa na šírku nezmestil cez letiskovú bránu, a tak ju presunuli k inej bráne.

Mesto si ju požičalo z historického ústavu v Piešťanoch. Tunajší chlapi ju dali do poriadku a utorkový prevoz bol pre Sliačanov atrakciou.

Policajti usmerňovali dopravu, autá museli chvíľu počkať. Napokon vojenský stroj umiestnili na miesto pri železničnej stanici.

Krátko po 06.00 h a napriek veľmi nevľúdnemu počasiu a komplikáciám na ceste bola stíhačka už na špeciálnom podstavci a môže ju obdivovať každý, kto príde do tohto kúpeľného mesta.

Mesto Sliač je na svoju leteckú minulosť hrdé. Konkrétne na tejto stíhačke pristál prvý veliteľ vojenskej leteckej základne v Sliači. O pár dní oficiálne otvoria aj park s rovnakým názvom ako letisko - Tri duby.

Reportáž spracovala Martina Kašiarová.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

SLIAČ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sliač

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.