Domáce

Štatistika odhalila, koľko Slovákov používa internet aspoň raz do týždňa

shutterstock_197153246.jpg

Využitie internetu je naozaj rozmanité, avšak do popredia sa čoraz viac derú sociálne siete, ktoré vďaka nemu využíva takmer polovica Slovákov.

Život bez interentu by sme si už predstavili ťažko. Vďaka internetu sú všetky informácie na dosah ruky. Dnešná mladá slovač však nie je jedinými používateľmi. Na chuť si prišla aj staršia generácia. Na čo najviac Slováci využívajú internet?

Z aktuálnych údajov Štatistického úradu EÚ (Eurostatu) za rok 2013 vyplynulo, že až tri štvrtiny Slovákov využíva internet minimálne raz do týždňa a až 61% si k nemu sadá denne.Tieto čísla nám ukazujú, že vôbec sa nemusíme báť, že by sme v tomto smere zaostávali za ostatnými Európanmi.

Využitie internetu je naozaj rozmanité, avšak do popredia sa čoraz viac derú tzv. sociálne siete, ktoré vďaka nemu využíva takmer polovica Slovákov. Fakt, že sociálne siete nie sú lákadlom len pre mladých ľudí dokazuje aj fakt, že je na nich aktívny každý deviaty Slovák vo veku od 55 do 74 rokov.

Veľmi obľúbeným je internet aj pre vyhľadávanie informácií z oblasti zdravia. Symptómy rôznych chorôb, inormácie o lekároch či zdravom životnom štýle si na internete hľadá až vyše polovica Slovákov.

Zaujímavosťou je, že v telefonovaní a videohovoroch sú Slováci omnoho aktívnejší ako priemerní Európania. Nakupovanie cez internet už nie je pre Slovákov tabu. V priebehu roka 2013 ich uskutočnilo nejaký nákup cez internet až 44 %. Úspora času a neraz aj peňazí, vyhnutie sa dopravným zápcham či preplneným obchodom a väčšie pohodlie, to sú asi najčastejšie dôvody využívania tohto moderného komunikačného prostriedku.

Dovolenku si cez internet bookuje každý ôsmy Slovák

Internet je obľúbeným nástrojom aj na objednanie rozličných služieb. Napríklad dovolenku si online zabezpečil každý ôsmy Slovák. Vďaka nemu sa dnes možno z pohodlia domova postarať aj o cestovné poistenie do zahraničia a vycestovať za oddychom bez obáv.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.