Výstavba R2 pri Mýtnej bude meškať vyše roka, hoci cestu mali otvoriť už o pár dní

Výstavba úseku rýchlostnej cesty R2 v úseku Kriváň - Mýtna.
Zdroj: TASR

Nový 13,5-kilometrový úsek pomôže priblížiť diaľnicu z Bratislavy po Lučenec.

Na Slovensku pribudla ďalšia diaľnica vo výstavbe, ktorá mešká. Tentokrát na juhu stredného Slovenska. Nový úsek rýchlostnej cesty R2 mali pôvodne otvoriť už o pár dní. Nestane sa tak a diaľničiari oznámili zdržanie o viac než rok.

Nový 13,5-kilometrový úsek Mýtna - Lovinobaňa - Tomášovce pomôže priblížiť diaľnicu z Bratislavy po Lučenec. Koncom leta mala finišovať, čo nám ešte 27. júna potvrdila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková.

Neprešli však ani dva mesiace a termín dokončenia je úplne inde. Podľa jej slov zhotoviteľ požiadal o posun lehoty výstavby do jesene 2022.Podľa NDS zdržanie spôsobili najmä nesúhlasné stanoviská správcov pri prekládke vedenia elektriny a plynu.

Zdroj: TASR

O tempe výstavby tejto diaľnice napovedá aj fakt, že z 11 mostných objektov tu zatiaľ zrealizovali len päť. Na budúcej rýchlostnej ceste robia ešte len násypy a odkopávajú zeminu. Cez obec Mýtna stále prechádza denne 11-tisíc áut.

„Očakávali sme to a vedeli sme, že to nie je možné stihnúť. Aj za mňa, aj za obec, môžem povedať, že sme radi, že sa to vôbec stavia. Aj keď o rok, ale už tých 12 mesiacov počkáme," povedala nám starostka Mýtnej Dana Marková.

Motoristického novinára Alexandra Štefucu prekvapuje, že dochádza k posunom a nevysvetliteľným, neospravedlniteľným zmenám vo výstavbe v harmonograme.

„Nerozumiem tomu, ako sa môže niekto pomýliť o celý rok. Nie mesiac, dva, ale o niekoľko rokov v prípade výstavby, ktorá je plánovaná povedzme na dva, tri roky. To je absolútny škandál," vyhlásil.

Jedinou novou diaľnicou, ktorá by mala v tomto roku na Slovensku pribudnúť tak zostal osemkilometrový obchvat Prešova.

Reportáž pripravili naše regionálne štáby.

MÝTNA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mýtna

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.