Kde sa stratil zatykač na Petrova alias Tigra? Prokuratúra už hľadá vinníka

Peter Petrov.
Zdroj: TV Markíza

Vinia ho z krivej výpovede a marenia spravodlivosti vo veľkých kauzách, ktoré vyšetruje NAKA.

Kde sa „túlal“ zatykač na muža s prezývkou Tiger? Túto záhadu sa snaží rozpliesť bratislavský prokurátor. Sudkyňa na Petra Petrova vydala príkaz na zatknutie takmer ihneď, keď oň požiadali, no v policajnom systéme sa objavil až po niekoľkých dňoch. Ako je to možné?

Cesta zatykača na obvineného Petra Petrova bola dlhá a zrejme aj strastiplná. Inak sa ani nedá nazvať to, čo sa dialo od momentu, keď ho sudkyňa vydala.

Poďme však po poriadku. Muža prezývaného Tiger chceli zadržať členovia inšpekčného tímu ešte 20. júla. V putách neskončil, tak po ňom vyhlásili pátranie. Vinia ho z toho, že krivo vypovedal a maril spravodlivosť vo veľkých kauzách, ktoré vyšetruje NAKA.

Zmizol bez stopy, prokurátor dal preto návrh na vydanie zatykača. To sa stalo 4. augusta. Sudkyňa ho takpovediac odklepla už o pár hodín. Obyčajne ho posielajú doporučene. Niekedy dajú zatykač do rúk priamo policajtovi. Tu to tak však zrejme nebolo, potvrdzujú to nasledovné udalosti.

Zdroj: TV Markíza

Súdy posielajú zvyčajne zatykač naraz, teda policajtom aj príslušným policajtom. Ako je teda možné, že prokurátor dostal zatykač na Petra Petrova hneď na druhý deň od vydania a policajti vraj až o sedem dní neskôr? Kde sa stratil tento zatykač a kto je za to zodpovedný?

„Príslušné okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave obratom po obdržaní príkazu na zatknutie tento zaevidovalo do príslušného informačného systému s názvom Patros,“ povedal nám krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Dlhá cesta zatykača

Podľa rektorky policajnej akadémie Lucie Kurilovskej bola cesta zatykača do systému naozaj dlhá. Najmä ak naozaj potrebujú obvineného dostať a vypočuť čím skôr. „Je potrebné konať bez meškania, bez prieťahov a tak ďalej. Neviem, čo sa tam mohlo stať. Sedem dní je veľmi dlhá doba,“ myslí si.

Nad touto situáciou krúti hlavou aj bývalý policajný funkcionár z NAKA Peter Chudý. „Počas mojej 30-ročnej praxe som sa s takýmto niečím nestretol. Niekedy sa stáva, že aj v rámci dvoch útvarov, nachádzajúcich sa v meste, to trvá dlhšie. Možno to bolo zlyhanie jednotlivca, či už súdneho pracovníka, funkcionára alebo radového policajta na konkrétnom okresnom riaditeľstve,“ zdôraznil.

Prokuratúra sa teraz snaží prísť na to, čo sa vlastne stalo a prečo to tak dlho trvalo. „V súčasnosti už prebieha preverovanie všetkých okolností, ktoré nasledovali po tom, čo bol vydaný, teda všetky následné kroky v súvislosti s doručovaním tohto príkazu, keď ten príkaz nebol nahodený do systému,“ vysvetlil krajský prokurátor Rastislav Remeta.

Na ich zistenia si teda budeme musieť počkať. Faktom je, že Petra Petrova alias Tigra medzitým obvinili a nakoniec zadržali policajti z NAKA. Stíhajú ho pre členstvo v zločineckej skupine a z prania špinavých peňazí.

Tému spracovala Zuzana Ferenčáková.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti