Matovič nestihol splniť svoj sľub. Zuzana, ktorá nevyhrala 400-tisíc, stále nevie, či niečo dostane

Na snímke výherkyňa počas debaty s ministrom financií v pondelok podvečer v Prešove.
Na snímke výherkyňa počas debaty s ministrom financií v pondelok podvečer v Prešove. Zdroj: TV Markíza

Minister financií prisľúbil, že situáciu vyriešia do stredy, teraz rezort prišiel s novým termínom.

Zuzana, ktorá sledovala očkovaciu lotériu cez web, stále nevie, či od štátu uvidí nejaké peniaze. Minister financií Igor Matovič, ktorý ju osobne v pondelok navštívil, pritom prisľúbil, že do stredy tento prípad s právnikmi rozlúsknu.

Očkovacia lotéria odštartovala 15. augusta veľkým televíznym programom, kde sa rozdávali státisícové odmeny. Z veľkého osudia tak vyžrebujú šťastlivca, ktorý môže vyhrať 100-tisíc eur, no musí zodvihnúť telefón a povedať heslo do dvadsiatich sekúnd. To začne svietiť na obrazovke až po spustení časomiery. Ak vylosovaný nie je úspešný, tak sa výhra zvyšuje o ďalších stotisíc.

Práve počas prvého veľkého losovania nedokázali splniť podmienky hneď viacerí vylosovaní a suma sa vyšplhala až na 400-tisíc eur. Z osudia tak vyžrebovali Zuzanu z Prešova, ktorá zodvihla telefón a evidentne sledovala celú reláciu. Problém nastal, keď zobrazili heslo a začal ubiehať dvadsaťsekundový limit.

Pani Zuzana však heslo nestihla povedať, keďže reláciu nepozerala v televízii, ale na oficiálnom webe televízie. Problém nastal v tom, že cez internet je vždy oneskorený prenos o niekoľko desiatok sekúnd. V praxi to znamenalo, že pani síce bola v reálnom spojení cez telefón, ale nemala šancu povedať heslo v časovom limite.

Na to sa spustila na sociálnych sieťach búrka nevôle a ozvali sa aj viacerí politici, že by sa mali okamžite zmeniť pravidlá celej súťaže. Na margo toho Igor Matovič vycestoval do Prešova, kde pani Zuzane prisľúbil, že budú situáciu riešiť.

„Právo nemôže byť len striktné, ale musí byť aj spravodlivé. Stala sa krivda. Zuzana nevyhrala, na druhej strane, väčšina Slovenska cíti, že má morálne právo na výhru a urobíme všetko s právnikmi, aby výhru dostala," vyhlásil Matovič.

Minister financií zároveň dodal, že výsledok by mal byť známy do stredy. Jeho slová sa však nenaplnili a ešte ani štvrtok na obed nám na rezorte nevedeli povedať, ako vyriešia situáciu s pani Zuzanou.

„Vzhľadom na právnu zložitosť problematiky bude predmetná záležitosť vyriešená v spolupráci s RTVS na konci tohto týždňa. Zmeny však budú implementované ešte pred živým vysielaním," odpísali nám z tlačového oddelenia aj na margo zmien v pravidlách súťaže.

BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovacia lotéria

Dôležité udalosti