Veľké prepúšťanie v japonskom závode v Leviciach. O prácu prídu stovky ľudí

Firma Kasai v Leviciach.
Zdroj: TV Markíza

Fabriku otvorili pred necelými štyrmi rokmi.

Tvrdý úder pre región. Japonský výrobca automobilových dielov ohlásil veľké prepúšťanie. V závode v Leviciach prišli o prácu stovky ľudí.

Základný kameň novej fabriky slávnostne poklopkali pred necelými štyrmi rokmi, v decembri 2017. Súviselo to s automobilkou Jaguar Land Rover v Nitre.

V Leviciach začali vyrábať plastové komponenty pre autá, najmä obloženia dverí, bočných častí a batožinového priestoru. Prezident spoločnosti Kasai Koji Hori vtedy hovoril, že plánujú rozšíriť služby a poskytovať výrobky aj pre iných výrobcov, ako je BMW či Suzuki v Českej republike.

To je však už minulosťou. Japonská spoločnosť sa rozhodla levický závod zavrieť, prepustila stovky ľudí a hromadné prepúšťanie nahlásili aj na ústredí práce.

Levický primátor Ján Krtík nám povedal, že o prácu príde 260 ľudí, ale s touto realitou sa musia vyrovnať. Verí, že mnohí si nájdu nové pracovné príležitosti vo firmách v priemyselnom parku.

O dôvodoch prepúšťania vedenie firmy hovoriť nechce. Odkázalo nám iba, že pre záchranu fabriky urobili všetko, k prepusteným zamestnancom sa zachovali korektne a vyplatili im odstupné.

Viac reportáži Karola Mindáka.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Levice

Dôležité udalosti