Namiesto listov poslal drogy. Na žilinskej pošte zachytili balík s 500 gramami marihuany

Na žilinskej vyclievacej pošte zachytili balík s vyše 500 gramami marihuany
Zdroj: TASR - KR PZ v Žiline

Od začiatku roka ide o tretiu zásielku s drogami, ktorú zaistili príslušníci finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte.

Zásielku zo Švajčiarska s vyše 500 gramami marihuany zaistili príslušníci finančnej správy zo žilinskej vyclievacej pošty. Mal to byť darček pre adresáta z Párnice. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Colného úradu v Žiline Božena Chríbiková.

V balíku sa nachádzali suché časti rastlín - šišky so znakmi typickými pre rastlinný rod Cannabis - konope. „Švajčiarsky odosielateľ ich poslal namiesto 'balenia listov'. Tak deklaroval tovar v sprievodných dokladoch k zásielke. Šišky boli zabalené v priesvitnom plastovom obale,“ priblížila hovorkyňa.

Ako dodala, stopku balíku dali výsledky z analýzy odobratých vzoriek, ktoré potvrdili prítomnosť Cannabisu v dovážanom tovare. Chríbiková zdôraznila, že prepustený by mohol byť len v prípade, ak by príjemca predložil potrebné povolenie na dovoz omamných alebo psychotropných látok, čo neurobil.

„Od začiatku roka ide o tretiu zásielku s drogami, ktorú zaistili príslušníci finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte,“ skonštatovala hovorkyňa.

ŽILINA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pošta

Dôležité udalosti