Na Donovaly natiahli nový asfaltový koberec, ale akosi nemá kto domaľovať čiary

Cesta na Donovaly je bez čiar.
Zdroj: TV Markíza

Čierny asfalt, tma a súhra nešťasných náhod môžu mať fatálne následky.

Radosť vodičov z novej cesty pod Donovalmi kazí fakt, že asfaltový koberec zanechali cestári bez nastriekaných čiar. Po ceste medzi lesmi s tmavým asfaltom sa nejazdí ľahko, najhoršie je to v noci.

Nový asfaltový koberec sa tiahne pod Donovalmi päť kilometrov. Cestárske stroje tu skončili prácu ešte na začiatku prázdnin. Čiary chýbajú. Slovenská správa ciest nám potvrdila, že vzhľadom na zistené nedostatky v kvalite a nedorobky stavbu prevzali až po ich odstránení, čo bolo pondelok (16. 8.).

„Pre vodiča je úplne irelevantné, kedy správa ciest prebrala túto komunikáciu. Pokiaľ sa užíva, tak mala by sa užívať so všetkým, čo k tomu patrí. A keď už nič, tak myslím si, že SSC mala ihneď pristúpiť po prebratí k vymaľovaniu dopravných značiek," myslí si dopravný konzultant Igor Dolanský.

Jazda cez deň vs. noc

Reportér Ľubo Fronko si vyskúšal jazdu po ceste za vidna i tmy. Jedna vec je jazdiť po vyťaženej ceste bez čiar cez deň, niečo iné je zasa, keď si sadáte za volant v noci a pred vami nie je nič len čierny koberec. Neviete sa pohybovať. Neviete, či môžete predbiehať, nemôžete predbiehať, nevidíte krajnicu,

„Pri súhre nešťastných náhod, keď sa ide napr. o vodiča začiatočníka, zlú poveternostnú situáciu, resp. nepozná túto komunikáciu, môže sa stať, že dôjde k úplne zbytočnej dopravnej nehode," tvrdí Dolanský.

Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest nám povedal, že vodorovné dopravné značenie nastriekajú na budúci týždeň.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

DONOVALY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Donovaly

Dôležité udalosti