Domáce

V Čiernej Vode je domov ako húb po daždi. Občianske vybavenie však chýba

19 Satelity bez infrastruktury.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Nie je všetko zlato čo sa ligoce. Kúpiť si dom v satelitnom mestečku je moderné a cenovo dostupné. Čo je však už menej dostupné, je občianske vybavenie.

Trpké dôsledky bezhlavej výstavby teraz pociťujú aj obyvatelia nových domov v Čiernej Vode blízko Bratislavy. Bývanie, ktoré prebudí váš šiesty zmysel. Takto lákajú developeri mladé rodiny, aby si kúpili dom neďaleko Bratislavy. 


A tak sa z 300 obyvateľov stalo za desať rokov 5000. S čím ale nikto nerátal je kanalizácia, ktorá nestíha, či najbližšia škola a škôlka dva kilometre od obytnej zóny. Nehovoriac o tom, že jej kapacita je na maxime.

V súčasnosti miestnou časťou najviac rezonuje potreba novej školy. Novú základnú školu chce obec postaviť na ihrisku, podľa starostky je to najvhodnejšie miesto. Vyzerá to teda celkom sľubne.

Obecný pozemok je. Peniaze na školu ležia na ministerstve školstva a čakajú kým si ich obec vyzdvihne. Má to však jeden háčik. Tým je Slavomír Magál. Obec sa s ním nevie dohodnúť na ukončení nájomnej zmluvy. A tak sa včera rozhodla konať. Obecní pracovníci spolu s desiatkami rodičov prišli na ihrisko, aby z neho odniesli golfovú výbavu.

Za svoje sa však bili aj golfisti, ktorý v tom istom čase demonštratívne odpaľovali loptičky. Celú vec s novou školou komplikujú i nezhody medzi poslancami. Časť chce školu na ihrisku a časť inde. Ak sa do 31. augusta nerozhodnú, dotáciu od ministerstva školstva obec nedostane. Deti budú bez školy i bez nádeje, že niekedy nejakú budú mať.

ČIERNA VODA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.