V prípade smrti mladej ženy, ktorú v Nových Zámkoch poliali kyselinou, nastali zásadné zmeny

Miesto útoku.
Miesto útoku. Zdroj: TV Markíza

Chvíľami to už vyzeralo, že polícia sa posunula a páchateľa alebo prípadného objednávateľa zadržia. Opak je však pravdou.

Viac ako dva roky uniká spravodlivosti. Muž, ktorý v Nových Zámkoch oblial ženu kyselinou, je stále na slobode. Polícia nám síce k prípadu dala nové informácie, no tie zatiaľ k vyriešeniu prípadu nevedú.

Pozrite si reportáž Mareka Šilhavíka


12. apríla 2019 krátko pred 6.00 hodinou ráno venčila 39-ročná Adriana psa. Na trase, ktorú absolvovala každý deň, ju ale tentokrát čakal neznámy útočník. Keď sa k nemu priblížila vylial jej na tvár kyselinu sírovú. Keďže sa jej dostala do dýchacích ciest, lekári boli bezradní. Neprežila. Policajtom sa ale hneď po incidente ozvala žena, ktorá opísala možného útočníka.

Chvíľami to už vyzeralo, že polícia sa posunula a páchateľa alebo prípadného objednávateľa zadržia. Opak je však pravdou.

„V danej veci bolo 31. mája tohto roku trestné stíhanie prerušené v zmysle trestného poriadku, pretože sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe," povedala nám Viktória Borloková, hovorkyňa KR PZ Nitra.

„Vyšetrovateľ preruší vyšetrovanie pokiaľ urobil všetky dostupné úkony, no páchateľ sa zatiaľ nenašiel. To samozrejme neznamená, že lotor môže oslavovať, pretože kriminalisti sú povinní pracovať na prípade aj ďalej," vysvetľuje bývalý kriminalista Matej Snopko.

„Pokiaľ sú dvaja aj tam platí, že tajomstvo prestáva byť tajomstvom. To znamená, že mnohokrát sa stáva, že jeden z tých páchateľov po čase povie niečo o čine, prekecne sa a niekto to prinesie polícií," dodáva.

Bývalý kriminalista ale poukazuje aj na možnosť, ktorú dnes vidíme pomerne často.

„Chytia ho pri inom, menej závažnom trestnom čine a aby si pomohol tak porozpráva aj o tom druhom a namočí svojho spoločníka," načrtáva budúci možný scenár.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kyselina

Dôležité udalosti