Takáčovca Mateja Zemana prepustili v Chorvátsku na slobodu

Svedok Matej Zeman
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách.

Chorvátske orgány prepustili takáčovca Mateja Zemana v sobotu (21. 8.) zo zadržania na slobodu. TASR to potvrdila jeho advokátka Ivana Štefanková. Upozornil na to spravodajský portál televízie Joj noviny.sk. Matej Zeman je obvinený v kauze manipulovania svedeckých výpovedí.

Zadržaný bol v piatok (20. 8.) po tom, čo sa zúčastnil na úkonoch súvisiacich s jeho žiadosťou o politický azyl v Chorvátsku.

„Nemám ešte k dispozícii preložené rozhodnutie. Viem, že sa má v nejakých intervaloch hlásiť na polícii. Predpokladám, že nebude môcť vycestovať. Práve idem na Úrad inšpekčnej služby požiadať o výpoveď obvineného prostredníctvom telemosta alebo inými elektronickými prostriedkami,“ spresnila. Dodala, že konanie v súvislosti so žiadosťou o politický azyl Mateja Zemana v Chorvátsku stále trvá.

Matej Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Okresný súd Bratislava III na neho vydal 11. augusta európsky zatýkací rozkaz. Csabu Demetera v tomto prípade odsúdili za krivú výpoveď na 32 mesiacov podmienečne s odkladom na päť rokov.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Matej Zeman

Dôležité udalosti