Ženy vedia lepšie odhadnúť, či ju partner chce iba na jednu noc

Ilustračná snímka.
Zdroj: Anetlanda/shutterstock.com

Spoznajú to podľa istých znakov na tvári.

Občas idete na rande s niekým, pri ktorom intuitívne tušíte, čo je to za človeka. Či si chce len trochu užiť alebo je to niekto, kto skutočne hľadá dlhodobý vzťah.

Prístroj, ktorý by spoznal, čo potenciálny partner chce by vám ušetril veľa nervov, ale aj času. Ale ako to spoznať? Pokiaľ ide o odhad máme pre vás dobrú správu. To, čo voláme pocit v bruchu je trochu viac, než len príjemné šteklenie alebo zvláštny pocit.

Ženy sú na tom lepšie ako muži

Austrálski vedci Joseph C. Antar a D. Stephen sa pýtali, či z tváre človeka vieme spoznať, či pôjde o rýchlovku alebo dlhodobý vzťah.

Pre to, aby to zistili požiadali 123 mužov a žien, aby sami seba ohodnotili. Potom ich fotografie rozdali opačnému pohlaviu a mali odpovedať na otázku „Aké úmysly má človek na fotografii?“ A čo ukázal výsledok testu? Ženy majú lepší odhad na mužov, ktorí chcú iba sex na jednu noc.

Mohlo by vás zajímať: Údajne má každý z nás tri tváre

Ak má váš partner záujem skôr o nezáväzná sex, spoznáte to podľa istých znakov - podlhovastá tvár, vysoké čelo, výrazné lícne kosti, dlhý nos a veľké oči. Obrátene však tzv. sociosexualita nefunguje úplne spoľahlivo.

Podľa nosa spoznáš...

Určite aj vy poznáte obľúbené porekadlo o vzájomnej súvislosti veľkosti mužského nosa a jeho mužstva, ale nie je to pravda.

Dôvodom je to, že štúdia nezohľadňovala mimiku, gestá, osobné hodnoty, či skúsenosti človeka. A to všetko sú dôležité indikátory, ktoré nakoniec rozhodnú pre alebo proti možnému partnerovi. A tie zistíme najlepšie len z priameho rozhovoru, píše bety.cz citujúc austrálskych vedcov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.