Starosta Topoľníkov vypúšťal splašky na chránené územie s piatym stupňom ochrany

Napriek kanalizácii ho čaká obvinenie.
Zdroj: TV Markíza

Robili to už aj jeho predchodcovia.

Odpadovú splaškovú vodu z budov, ktoré vlastní obec Topoľníky, nelegálne vypúšťali do chráneného územia s piatym stupňom ochrany. Po vybudovaní kanalizácie s tým síce prestali, no starostu Topoľníkov obvinenie neminulo.

„Splašky sa vypúšťali do Klátovského ramena ešte podľa povolení vtedajšieho okresného národného výboru. Všetci o tom vedeli, ale každý to bral tak, že je to septik. My sme to volali čistička, ale ako to fungovalo, to už asi teraz nikto nepovie, lebo tí páni, čo to dali vtedy vybudovať, už teraz nežijú,“ uviedol László Bacsó, starosta obce Topoľníky.

Povolenie na vypúšťanie cez 800 metrov dlhého potrubia malo byť platné len do roku 2002, keď terajší starosta ešte vo funkcii nebol, teda o tom ani nevedel. „Ja som prebral funkciu v 2006, túto agendu mi vyslovene nikto neodovzdal a predpokladám, že ani predchodcovi,“ hovorí.

Starosta obce je presvedčený, že je za všetkým politika. Zároveň dodáva, že to doposiaľ nikomu neprekážalo. To však políciu nezaujíma. Zodpovednosť vraj nesie on, a tak ho ako jediného obvinili z trestného činu neoprávneného nakladania s odpadmi.

Ako to vníma polícia aj starosta, sa dozviete z reportáže Mareka Šilhavíka.


TOPOĽNÍKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti