Exminister Mičovský napísal siahodlhý list Matovičovi: Prestávam ti rozumieť

Ján Mičovský.
Zdroj: TASR

Bývalý šéf rezortu pôdohospodárstva kritizuje aj súčasné vedenie.

Bývalý šéf ministerstva pôdohospodárstva Ján Mičovský uverejnil na svojom facebookovom profile siahodlhý príspevok.

V ňom kritizuje nielen lídra najsilnejšej parlamentnej strany OĽaNO Igora Matoviča, ale opisuje aj údajné prehrešky súčasného vedenia pod Samuelom Vlčanom.

Ako uviedol, to, čo sa na rezorte začalo diať po jeho odchode, za slušné považovať nemôže. „Mnohí moji bývalí kolegovia sú novým ministrom zo služby nepochopiteľne prepúšťaní, navyše nedôstojným spôsobom. Akoby to neboli ľudia, ktorých odborný i občiansky profil sa často formoval na protikorupčných bojiskách, ale samotní strojcovia úpadku predchádzajúcej doby,“ napísal s dôvetkom, že uvedie niekoľko príkladov.

Mičovský takéto postupy hodnotí „ako hrubý prejav neúcty k ľuďom, ktorí nielenže rozumejú svojej profesii, ale šíria aj ducha osvety, čo je vždy, dnes však zvlášť, mimoriadne potrebná kombinácia.“

Celý status bol venovaný expremiérovi Matovičovi, ku ktorému bol v závere aj osobný. „Ja však po našom poslednom rozhovore prestávam rozumieť Tebe. Naozaj si sa rozhodol prehliadať personálne kroky ministra Samuela Vlčana, ktoré znevažujú ľudí, čo s nesmiernym osobným nasadením pomáhali renovovať rezort?“ pýta sa Matoviča Mičovský.

Ten sa zmienil aj o Matovičovej kauze s diplomovou prácou. „Kde začala prameniť táto skrytá neprajnosť? Vo chvíli, keď som úprimne verejne povedal, že za plagiátorstvo sa v kultúrnej krajine z verejnej funkcie odchádza, no aj to, že Tvoje úlohy sú väčšie ako Tvoje previnenie? Či vtedy, keď som za alkohol na pracovisku prepustil obľúbenkyňu hnutia? Alebo už vtedy keď som sa rozhodol pre odchod súčasného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana z funkcie štátneho tajomníka?“ napísal.

Na záver statusu skonštatoval: „Ak by som v tejto situácii mlčal, urobilo by to zo mňa zbabelca. Takže nebudem. Nemlč, prosím, ani Ty, hnutie, ktoré si založil, si to nezaslúži,“ ukončil príspevok.

Jeho celú verziu nájdete tu:

Otvorený list predsedovi hnutia Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Vážený pán Igor Matovič, do hnutia...

Uverejnil používateľ Ján Mičovský Pondelok 23. augusta 2021

Zdroj: Facebook/Ján Mičovský

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján mičovský

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.