Šesť večerných rituálov, ktoré zaručia dobrý vzťah

Ilustračná snímka.
Zdroj: Goksi/shutterstock.com

A nesúvisia s milovaním.

Ľahnúť si do postele a otočiť sa k partnerovi. Ak chcete mať skutočne spokojný vzťah, toto by ste radšej robiť nemali. Keď chcete žiť so svojou polovičkou navždy a šťastne, musíte aj vy k tomu prispieť. Niekedy viac, inokedy menej.

Skúste si spoločne vytvoriť a zaviesť do života malé večerné rituály, ktoré budú balzamom pre dušu i vzťah. Ponúkame vám pár tipov.

Choďte spávať naraz

Zmiznete pod perinou, zatiaľ čo on sa ešte pozerá na televíziu? Jasné, to sa môže stať, veď ste dvaja samostatní ľudia. Nedopustite ale, aby sa to stalo pravidlom.

Dôvodom je, že spoločné zaspávanie zvyšuje intimitu a ničím ho nemôžete nahradiť. A nemusíte byť nutne prepletený celú noc. Dôležitý je pocit, že partner je po vašom boku.

Vážnu tému nerozoberajte v posteli

Preberáte v posteli s partnerom problémy v práci? To nie je celkom dobrá šálka kávy pred spaním a môže vás to otráviť. Rozprávajte sa o živote a zážitkoch. Na vážnejšiu tému si radšej nájdite chvíľku času cez deň, keď ste čulí. Radšej deň zakončite pozitívnym rozhovorom.

Nevyjasnené veci riešte do večera

Ťažko sa vám bude zaspávať aj vtedy, keď máte zlú náladu. Keď máte so svojou polovičkou nevyjasnené nejaké veci, aj tu platí - riešte všetko počas dňa, najlepšie do večera. Väčšinou stačí pohovoriť si o nich s chladnou hlavou, aby ste sa zbavili nepríjemného pocitu stojaceho medzi vami.

Dajte preč televíziu i mobil

Existuje doba, ktorá by mala patriť len vám a partnerovi. A to je práve čas pred zaspaním. Nesurfujte po internete, nepozerajte televíziu, ale radšej sa ešte chvíľku rozprávajte alebo robte čokoľvek, čo obom urobí radosť. Potom určite zaspíte iste s úsmevom na perách.

Pohladenie duše

Nemusíte si dokazovať lásku každý deň, čo by možno bolo trochu prehnané alebo opakovať spojenie - Milujem Ťa. Dušu určite pohladí aj to, keď si pred zaspávaním poviete pár milých slov. Keby vám náhodou nič nezišlo na um vedzte, že aj vrúcne objatie ich nahradí.

Bozk pred spaním

Ruku na srdce. Nezaspávalo sa vám lepšie, keď vám maminka dala pusu na dobrú noc? I keď už nemáte šesť a nie ste dieťa, nie je nič krajšie na koniec dňa ako bozk od milovanej osoby. Tento rituál vám dá potom každý večer pocit istoty a spolupatričnosti, píše bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti