Ďalšia razia polície v bratislavskom Pentagone. Zasahovala proti drogovým dílerom

Zásah polície.
Zdroj: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Pátracia akcia bola zameraná na hľadané a nezvestné osoby, či veci pochádzajúce z trestnej činnosti.

Bratislavská polícia zasahovala v utorok skoro ráno v tzv. Pentagone v bratislavskej Vrakuni. Akcia sa zameriavala na drogových dílerov. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„V skorých ranných hodinách zasahovala bratislavská krajská kriminálka spolu s policajtami PPÚ voči drogovým dílerom v Pentagone,“ uviedla polícia na sociálnej sieti. Bližšie informácie poskytne v priebehu dňa.

V tzv. Pentagone zasahovali bratislavskí policajti aj minulý týždeň, kedy si posvietili na okolie bytového domu na Stavbárskej ulici.

Pátracia akcia bola zameraná na hľadané a nezvestné osoby, či veci pochádzajúce z trestnej činnosti, po ktorých bolo vyhlásené pátranie v národných a medzinárodných informačných systémoch.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo na utorkový zásah polície reagoval, že bratislavské samosprávy roky žiadajú tvrdší postup štátnej polície voči trestnej činnosti a dílerom drog v bezprostrednej blízkosti Pentagonu.

„Oceňujem prístup polície, ktorá mala v Pentagone viacero akcií a v utorok ráno aj raziu, pri ktorej zatkla viacerých dílerov. Postup policajtov Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave kvitujem,“ vyhlásil na sociálnej sieti.

PENTAGON MÁ OPÄŤ MENEJ DÍLEROV: POKRAČUJEME V INTENZÍVNOM BOJI PROTI NIM DNES V SKORÝCH RANNÝCH HODINÁCH...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj   Utorok 24. augusta 2021

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Zlepšenie kvality života ľudí v tejto lokalite sa podľa neho dokáže z pozície mesta dosiahnuť iba v spolupráci s políciou, kombináciou mäkkých a tvrdých opatrení.

Hlavné mesto vytvorilo špeciálnu grantovú výzvu na podporu prevencie, bezpečnosti a znižovania rizík, ktorou podporuje mimovládne organizácie v tejto oblasti už tretí rok.

„Tie poskytujú odbornú pomoc ľuďom užívajúcim drogy, trpiacim závislosťou alebo aj abstinujúcim, ktorým profesionálna odborná podpora pomáha v každodennom zvládaní choroby. Priamo v Pentagone začal počas leta pôsobiť aj mestský terénny tím pomáhajúci obyvateľkám a obyvateľom sociálnym poradenstvom v náročných situáciách (napríklad pri ohrození stratou bývania, pri ťažkostiach s prácou alebo zadlžením),“ spresnil Vallo s tým, že v opatreniach budú pokračovať.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti