Farmári opäť v uliciach. Hromadným štrajkom tentokrát podporili severných susedov

Farmári opäť v uliciach. Hromadným štrajkom tentokrát podporili severných susedov
Zdroj: TV Markíza

Tí kritizujú vládu aj premiéra.

Traktory v centre Bratislavy, Košíc i na hraniciach. Opäť sa vrátil štrajk farmárov. Tentoraz na niekoľko hodín zaparkovali napríklad pred zastupiteľskými úradmi nášho severného suseda. A nie náhodou. Slovenskí farmári takto podporili poľských kolegov.

V niektorých mestách 24 a v iných až 48 hodín. Takto dlho budú od utorkového rána poľskí roľníci blokovať kruhové objazdy a iné hlavné cestné ťahy v krajine. Kritizujú vládu a premiéra.

Celé poľnohospodárstvo sa podľa nich vyvíja na báze troch neprijateľných faktorov. „Záujmových skupín, finančných skupín a veľkých korporácií, ktoré chcú všetko toto ovládnuť,“ uviedol Ján Cenkner, farmár z Michaloviec.

Slovenskí poľnohospodári sa k tým poľským pridali symbolicky, no nie náhodou. Jeden traktor zaparkovali aj pred poľskou ambasádou v centre Bratislavy. „To, čo sa začína diať v Poľsku, sa deje aj na Slovensku a v celej Európe. Proste malí poľnohospodári, roľníci alebo gazdovia majú byť zlikvidovaní,“ myslí si farmár.

Východoslovenskí farmári z Iniciatívy poľnohospodárov prišli tých poľských, zoskupených v združení Agroúnia, podporiť aj na hraničný priechod Vyšný Komárnik - Barwinek.

A čo je vlastne cieľom ich protestu, sa dozviete z reportáže Pavla Siváka.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme štrajk

Dôležité udalosti