NCZI zastavilo verejné obstarávanie pre podozrenie z manipulácie

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/Martin Baumann

Gestorom sporného tendra bol úsek správy zdravotníckych dát.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) rozhodlo o zrušení verejného obstarávania vo veci poskytovania podporných služieb pre zabezpečenie prevádzky informačných systémov NCZI. Dôvodom zrušenia je podozrenie z manipulácie s verejným obstarávaním. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá.

Gestorom sporného tendra bol úsek správy zdravotníckych dát. Podľa Sivej príprava tendra začala v júli 2020 a realizovala sa počas vedenia dvoch predchádzajúcich generálnych riaditeľov. "Pre väčšiu kredibilitu a odbornú spôsobilosť členov hodnotiacej komisie v nadväznosti na daný predmet zákazky som sa v júli 2021 rozhodol zmeniť zloženie hodnotiacej komisie," reagoval generálny riaditeľ NCZI Pavol Capek.

NCZI spolu s Ministerstvom zdravotníctva SR budú podľa hovorkyne iniciovať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s podozrením na manipuláciu vo verejnom obstarávaní. "Zároveň na základe výsledkov interného vyšetrovania vyvodí aj personálne dôsledky," dodala Sivá.

NCZI nedávno vyhlásilo verejné obstarávania spolu za viac ako 58 miliónov eur. V podkladoch sa však vyskytli viaceré nezrovnalosti a chyby. Upozornilo na to občianske združenie Slovensko.Digital.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme NCZI

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.