Ministerstvo zdravotníctva podáva pre tendre NCZI trestné oznámenie

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
Zdroj: TV Markíza

Išlo o verejné obstarávanie za viac ako 58 miliónov eur.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre verejné obstarávania na poskytovanie podporných služieb pre zabezpečenie prevádzky informačných systémov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Podľa ministerstva existuje podozrenie, že s podkladmi vypracovanými pre účely vyhlásenej verejnej súťaže sa mohlo manipulovať. „A to osobami z externého prostredia, reprezentujúcimi obchodnú spoločnosť pôsobiacu v IT biznise v súčinnosti so zamestnancami NCZI," vysvetlila Eliášová.

Zdôraznila, že pre ministerstvo je prvoradá transparentnosť a efektívne využívanie verejných prostriedkov. „Predmetné verejné obstarávanie je už NCZI zrušené," pripomenula hovorkyňa. Dodala, že rezort nevstupuje do procesu tvorby súťažných podmienok verejných obstarávaní rezortných organizácií, ide o samostatné právnické osoby a subjekty.

NCZI nedávno vyhlásilo verejné obstarávania spolu za viac ako 58 miliónov eur. V podkladoch sa však vyskytli viaceré nezrovnalosti a chyby. Upozornilo na to občianske združenie Slovensko.Digital. NCZI potom rozhodlo o zrušení verejného obstarávania.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tender

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.