Trenčianskí sudcovia nechcú rozhodovať o obžalobe Moniky Jankovskej, krajský súd im spis vrátil

Sudcovia nechcú rozhodovať o obžalobe Moniky Jankovskej v kauze Fatima, spis si súdy prehadzujú
Zdroj: TV Markíza

Prípad má pridelený už aj nový senát.

Na okresný súd v Trenčíne prišla v piatok opäť obžaloba v prípade Fatima, kde je obvinená bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská spolu s ďalšími dvoma obvinenými. Prípad má pridelený už aj nový senát.

Monika Jankovská pôsobila na okresnom súde v Trenčíne najskôr ako sudkyňa a neskôr mu aj predsedala. Naposledy bola vo väzbe práve pre kauzu Fatima. Vinia ju z vydierania kľúčového svedka Michala Vidu, ktorého odsúdili pred dvoma rokmi za ekonomickú trestnú činnosť na štyri roky nepodmienečne. Práve on upozornil, že Jankovská mala zobrať úplatok zato, že podnik Fatima skončí v rukách mafiána Čongrádiho.

Vida svoju výpoveď vzal späť, za čím mali byť ľudia, ako je svat Moniky Jankovskej Peter Vasko. Majiteľom trenčianskeho baru sa stala medzičasom manželka tretieho obvineného, bývalého riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera.

Pred týždňom skončila obžaloba na okresnom súde v Trenčíne.

„Obžaloba na tri obvinené osoby bola okresnému súdu Trenčíne doručená 18. augusta a náhodným výberom prostredníctvom elektronickej podateľne bola pridelená sudkyni, ktorá následne oznámila svoju zaujatosť,“ uviedol hovorca súdov v Trenčíne Roman Tarabus.

O nej musel rozhodnúť krajský súd v Trnave, ktorý je v tejto trestnej veci nadriadeným orgánom.

Ako rozhodol, sa dozviete z reportáže Michala Bujnu.


TRENČÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fatima

Dôležité udalosti