Tieto oblasti môže potrápiť silný dážď, platia aj výstrahy pred povodňami

Bleskové povodne 26.7. 2021 spôsobili vo Valaskej Belej škody veľkého rozsahu.
Zdroj: TASR/Dhz Valaská Belá

Meteorológovia vydali výstrahy prvého a druhého stupňa.

Silný dážď môže v pondelok dopoludnia potrápiť najmä sever, ale aj niektoré oblasti na juhu Slovenska. Meteorológovia v tejto súvislosti vydali výstrahy prvého a druhého stupňa. Na severe hrozia aj povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.

Výstraha druhého stupňa pred silným dažďom platí v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok do pondelkového poludnia. „Ojedinele sa očakáva výskyt silného dažďa s úhrnom zrážok od 50 do 80 milimetrov,“ upozornil SHMÚ s tým, že zrážky môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Prvý stupeň výstrahy vydali meteorológovia pre väčšinu Žilinského a Prešovského kraja. Tiež pre okresy Rožňava, Spišská Nová Ves, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Revúca a Brezno. V týchto oblastiach môže spadnúť do 55 milimetrov zrážok.

Hydrologická výstraha druhého stupňa platí v okrese Tvrdošín do 18.00 h. Prvostupňovú výstrahu vydal SHMÚ pre ďalšie okresy najmä na hornom Považí a Liptove, na Kysuciach, Orave, v okolí Popradu a pre okresy v hornej časti Bodrogu.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Výstrahy

Dôležité udalosti