Suchý šampón: Prezradíme vám, ako používať a vybrať tento SOS produkt

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com/Zigres

Vyhnite sa najčastejším chybám.

Vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aj mnoho mužov neraz priznalo, že si vlasy všimnú na opačnom pohlaví ako prvé. Či sú zdravé, lesklé, upravené a čerstvo umyté. Mastné korienky nie sú pre nikoho atraktívne, nikomu sa nepáčia.

Občas sa to však stane, ste dlho hore, na večierku, alebo chystáte projekt do práce, idete si ľahnúť a odrazu sa zobudíte s vlasmi, ktoré nie sú úplne reprezentatívne. A práve vtedy nastáva problém, nie každý má totiž ráno čas na ich umývanie, fúkanie a tvorbu účesu. V tomto prípade sme často vďačné za SOS produkt v našich kúpeľniach, ktorý aspoň čiastočne mastné korienky zakryje a to suchý šampón.

Prečítajte si aj: Slivky blahodarne pôsobia na zdravie, vďačíme za ne slovanským kmeňom

Kde ho môžete použiť

Kto ho raz vyskúšal vie, že život s ním je neporovnateľnejšie jednoduchší. Na trhu sú produkty, ktoré vás nielen zbavia mastných vlasov, často im aj dodajú objem a príjemnú vôňu. Výhodou je, že ho môžete využiť kedykoľvek a kdekoľvek. Ako záchranu v záchode, doma, na dovolenke, vo fitnescentre či na služobnej ceste.

Ako ho aplikovať

Aplikácia suchého šampónu má svoj postup. Ako väčšinu sprejov, aj tento musíte najskôr dôkladne pretrepať. Následne ho nastriekajte ku korienkom vo vzdialenosti asi pätnásť centimetrov od hlavy. Postupujte od uší smerom k temenu hlavy, nevynechajte zadnú a hornú časť hlavy. Šampón musíte potom vmasírovať do pokožky, nechať chvíľu pôsobiť, aby nasal mastnotu a nečistoty a napokon vlasy dôkladne prečesať hrebeňom.

Zdroj: shutterstoc.com/ natali_ploskaya

Ako vybrať šampón

Keď prišli na trh prvé suché šampóny, ženy nemali dobré skúsenosti, zanechávali im biele stopy na vlasoch, akoby mali na nich nejaký povlak. V súčasnosti je však väčšina produktov kvalitná, dokonca niektoré fungujú ako „farba na vlasy". Čo to znamená? V prípade, ak si nájdete na hlave nejaký ten šedivý prameň, pokojne ho môžete takto prefarbiť. Často je na šampóne aj uvedené, na ktorý druh vlasov je určený.

Frekvencia a množstvo

Samozrejme, nie je všetko tak jednoduché ako to môže vyzerať. Mali by ste si dávať pozor na veľké množstvo šampónu, nastriekajte radšej menej a prípadne ešte niektoré časti dostreknite akoby ste si mali nastriekať veľkú vrstvu. Vlasy sú totiž potom suché, pôsobia unavene a nemajú lesk.

Opatrné musíte byť aj pri frekvencii používania. Suchý šampón má byť váš SOS produkt a nie každodenná starostlivosť o vlasy. Pri častom používaní dochádza k upchaniu vlasových folikul, čo môže viesť k vypadávaniu vlasov. Zároveň sa môžu lámať, keďže ich suchý šampón zaťažuje. Stanovte si preto limit maximálne jedenkrát týždenne, viackrát ho zo skrinky naozaj nevytiahnite.

Prečítajte si aj: Prirodzené triky účinné v boji s vráskami. Zmeňte ich vo svojom živote už dnes

Časté chyby

Okrem už vyššie spomínaných chýb, ľudia často nedodržujú aj vzdialenosť. Nestriekajte šampón príliš blízko pri hlave. Ak chcete, aby bol výsledok podľa vašich predstáv, nanášajte ho minimálne dva až tri centimetre od pokožky hlavy. Samozrejme platí, že ideálna vzdialenosť je 15 až 20 centimetrov. Iba tak zabránite jeho hromadeniu, radí dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti