Predsedníčka Remišová sa chce zbaviť ďalších členov Za ľudí okolo Kolíkovej

Vicepremiérka Veronika Remišová.
Zdroj: Úrad vlády SR

Predsedníctvu strany navrhne pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov strany okolo Márie Kolíkovej, ktorí s konkurenčnými politickými stranami koordinujú postup proti vlastnej strane, uvádza sa v stanovisku strany.

Skupinka okolo Márie Kolíkovej podľa Remišovej svojimi vyjadreniami už niekoľko mesiacov ukazuje, že nemá záujem o rozvoj strany a o spoločné presadzovanie jej hodnôt a programu. Tvrdí, že skupina poza chrbát predsedníctva strany rokuje s konkurenčnými politickými stranami o postupe, ako zo strany odísť a zároveň si udržať svoje funkcie, ktoré získali vďaka Za ľudí.

„Týmto konaním, v rozpore so stanovami strany Za ľudí, stranu poškodzujú, zrádzajú hodnoty strany Za ľudí a zrádzajú jej členov a voličov, vďaka ktorým majú svoje funkcie, či už v parlamente alebo vo vláde," uviedla Remišová. Na najbližšom rokovaní preto v zmysle stanov navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov tejto skupinky funkcionárov strany.

„Veľká väčšina z predsedníctva, ale aj veľká väčšina z viac ako 700 členov strany je jednotná a chce pokračovať v napĺňaní programu strany a sľubov, ktoré sme dali ľuďom pred voľbami. Nie neustále riešiť útoky a nenaplnené ambície skupinky, ktorá vyvolala konflikt v strane z nepochopiteľných dôvodov, ktorým nerozumejú ani členovia strany, ani verejnosť. Strana Za ľudí vždy presadzovala a bude presadzovať svoje hodnoty a rozumné riešenia pre ľudí na Slovensku. A budeme to robiť napriek snahe niektorých funkcionárov strane poškodiť. Ideme ďalej," uviedla Remišová.

„Sme a budeme pevnou súčasťou vládnej koalície a prirodzene vedieme na túto tému rozhovory so zástupcami koaličných strán, osobitne s premiérom.
Pracujeme na reforme justície a podporujeme ďalšie reformy tejto vlády," zareagovala frakcia v strane Za ľudí na čele s Máriou Kolíkovou.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Za ľudí

Dôležité udalosti